Bu eski kaynatma ile artık hiçbir mantar bitkilerinize saldırmayacak! Bahse girebilirsin!

Mantar hastalıkları, birçok bitkinin karşılaşabileceği en yaygın sorunlardan biridir. Bu enfeksiyonlar, yaprakların kurumasından tüm ağacın ölmesine kadar bitkide çeşitli hasarlara neden olabilir. Ancak doğal bir çare bilmek her şeyi değiştirebilir.

Aslında at kuyruğu, bitkilerin mantar hastalıklarına karşı mükemmel bir çözüm olarak kabul edilir. Bu bitkinin antifungal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde yabani otlar bahçenize en ufak bir zarar verme şansına sahip olmayacaktır. Doğal bir tedavi seçmek, yalnızca zararlı kimyasalların kullanımından kaçınmanıza değil, aynı zamanda bahçenizin harika meyvelerini korkmadan tadabilmenize de olanak sağlayacaktır.

Bu bitkinin külleme ve tüylü küfe karşı etkili bir silah olduğu, aynı zamanda işlenmiş bitkilere zarar vermeden kök çürüklüğü olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle atkuyruğu, bitkilerini doğal yollarla iyileştirmek isteyenler için pratik ve güvenli bir çözümdür.

bu eski kaynatma ile AdobeStock yok 156892520

Atkuyruğu kaynatma: nasıl yapılır

Toplamak için en iyi dönem haziran-ağustos ayları arasıdır, toplaması çok kolaydır, makas bıçak gerektirmez, elinizle kolayca çıkar. Toplandıktan sonra demetler yapın, bağlayın ve serin, iyi havalandırılan ve iyi korunan bir yerde baş aşağı kurumaya bırakın. Bu şekilde tüm sezon boyunca saklayabileceksiniz.

Bu eski kaynatma ile artık hiçbir mantar bitkilerinize saldırmayacak, işte yapmanız gerekenler:

300 gr taze atkuyruğu veya 100 gr kuru atkuyruğu; tüm dalları iyice doğrayın ve 1 litre suya koyun. Ateşte yaklaşık 30 dakika kaynatın, hatta 1 saat daha iyi. İyice soğumaya bırakın ve ardından at kuyruğunu son damlasına kadar sıkın. Bu noktada ekstraktınıza 4 litre su ekleyerek bahçenizin her yerine püskürtün.

Daha fazla bilgi için size mükemmel bir eğitim videosu bırakıyoruz.

ev