Evde böcek ilacı bulundurmak çok önemlidir, çünkü az çok küçük bir bahçemiz olduğunda veya terasta veya balkonda bitkilerimiz olduğunda, bahçeye veya çok baktığımız çiçeklere zarar veren, ayrıca çok fazla zaman harcayan böceklerle karşılaşırız. para. belki aylarca para. 

parazit ilacı

Bir anda tükenmemek için  sağlıklarına zararlı böcek ilaçları ve kovucular satın alanlar var  . Sorunu gerçekten çözmeyi umuyorlar çünkü onlar son derece güçlü ve saldırganlar.

Gerçekte dikkatli olmalısınız çünkü sivrisinekleri, mantarları, sinekleri ve diğer tüm parazitleri yok etmenin yanı sıra, toprağa zarar verir ve evcil hayvanları ve daha fazlasını öldürme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Muhtemelen çok az kişi bunu biliyor, ancak   hazır olarak satın alınabilen, hatta yüksek fiyatlar ödeyebilen yalnızca kimyasal böcek öldürücüler yok . Evde, parazitlere ve her türden böceklere karşı kovucu görevi gören müthiş doğal böcek öldürücüler hazırlayabilirsiniz. Bunlar sadece birkaç saniye içinde hazırlanır.

Doğal böcek ilacı: tarif

Kendi başınıza yapabileceğiniz ilk doğal böcek ilacı, sarımsak ve karanfili karıştırıp iki bardak suyla seyreltmeyi içerir. Sondaki karışım çok hassas olmalıdır. Karışım bir gün bekletilmeli, daha sonra tekrar 3 litre su ile seyreltilmeli ve yaprakları ıslatmak veya bitkiyi doğrudan tabandan sulamak için kullanılmalıdır.

Daha sonra başka bir doğal böcek ilacı   , özellikle solucanlara, yaprak bitlerine ve güvelere karşı olağanüstü kovucu özelliklere sahip olan domatesin kullanılmasını gerektirir . İki bardak domates yaprağı hasat edilir. Doğrayıp su ilave edilerek 24 saat dinlenmeye bırakılır. Solüsyonu iki bardak daha su ile seyrelttikten sonra, ev yapımı böcek ilacını kullanarak bahçe bitkilerini ıslatabilir ve böcekleri günlerce uzak tutabilirsiniz.

Başka bir tütün bazlı ilaç, üç veya dört sigaranın tütününün iki güne kadar suda bekletilmesiyle hazırlanır. Karışım daha sonra filtrelenir ve sıvı doğrudan bitkilerin üzerine püskürtülür.

Sadece 5 malzemeyle evde hazırlanan mükemmel kovucu

Ancak burada her türlü problem için mükemmel bir özel kovucu var; yılın herhangi bir mevsiminde sizi evin bahçesinden veya balkona  , pencere kenarına veya terasa yerleştirilen saksılardan uzaklaştıracak. İki baş sarımsağı alın, soyun ve kabuğuyla birlikte bir karıştırıcıya dökün.

Daha sonra en az iki bardak zeytinyağı, bir çay kaşığı sirke ve yaklaşık dört yemek kaşığı su ekleyin. Bu noktada solüsyonu sabırla karıştırdıktan sonra her şey birkaç dakika yumuşamaya bırakılır ve ikinci solüsyonun hazırlanmasına geçilir.

Bir bardağa biraz su dökün ve  çok basit bir miktar organik bal dökün  , bir çay kaşığı yeterlidir. Bu işlem tamamlandıktan sonra yeni hazırlanan solüsyon, bu arada yumuşamaya bırakılan karışıma eklenir.

Bitkilerde kovucu solüsyon nasıl kullanılır?

Daha sonra yarım dolu bir şişe su alırsınız, yani bir litreden az, yeni hazırlanmış karışımı içine dökün, tabii ki filtrelenmiş çünkü sarımsak dişlerini çıkarmanız gerekir ve çözelti bitkileri sulamak veya yaprakları ıslatmak için kullanılabilir  . istediğin zaman. Günün  .

Küçük dozlarda kullanılması tavsiye edilir çünkü bu şekilde de etkisi vardır, sonuçlar çılgınca, tamamen beklenmedik olacaktır. Ve burada her sorun için mükemmel çözümü bulduk  .

ev