Sarımsağı yıllarca bozulmadan tutmanın tek yolu bu. İşte size inanılmaz sonuçları garanti eden ev yapımı yöntem. Bu ampulü uzun süre elinizde tutmanızı sağlayacak tekniği keşfedin.

Bu numara ile sarımsağı yıllarca bozulmadan saklayın

Sarımsağı uzun süre saklamanın tekniği nihayet ortaya çıktı . Bu şekilde yıllarca sürecek. Çok az kişinin bildiği ev yapımı yöntemi birlikte keşfedelim .

Sarımsak, özellikleri ve özellikleri

Avrupa ve Batı Asya’ya özgü bir bitki olan sarımsak, Liliaceae familyasına aittir . Gövdesi, bölümlere ayrılmış ve ince bir membranöz film ile korunan bir ampul ile sona erer.

diş sarımsak

Akdeniz mutfağında yaygın olarak kullanılan bir malzeme , aslında antik çağlardan beri sadece mutfak tariflerindeki çok yönlülüğü ile tanınmamaktadır . Sağlığa faydaları binlerce yıldır bilinmektedir. Sizi daha sık sarımsak tüketmeye ikna edecek bazı geçerli nedenler sunuyoruz:

  • antibiyotik özelliklere sahiptir : 19. yüzyılda sarımsağın vücudu bakterilerden , hafif enfeksiyonlardan ve soğuk algınlığından korumada gerçekten etkili olduğunu gösteren Louis Pasteur tarafından keşfedilmiştir ;
  • iltihap önleyici özelliklere sahiptir: bu maddeyi morlukları tedavi etmek için kullanabilirsiniz;
  • mükemmel bir damar genişletici ve pıhtılaşma önleyicidir : ağrıyı veya kas yorgunluğunu gidermek veya varisli damarlarla ilgili problemler için kullanılabilir;
  • doğal bir antiseptiktir : yaraların üzerine uygulayabilirsiniz;
  • kan şekerini ve ayrıca kolesterolü düşürür: diyabet, hipertansiyon ve kardiyovasküler hastalıklarla ilgili sorunları olanlar için mükemmel bir bileşendir.

Kısacası sarımsak gerçekten inanılmaz iyileştirici özelliklere sahip bir malzemedir ve evinizden asla eksik olmasın. Bugün kalitesini ve özelliklerini değiştirmeden yıllarca saklamanızı sağlayacak bir teknik ortaya çıkarmak istiyoruz .

Bu ev yöntemi ile sarımsağı yıllarca bozulmadan saklayabilirsiniz.

Sadece lezzetli yemekler hazırlamak için değil, aynı zamanda bazı küçük sağlık sorunlarını çözmek için de ihtiyacınız olan sarımsağı her zaman elinizin altında bulundurmak için bu ev yöntemini mutlaka bilmeniz gerekir .

Ancak bu şekilde mutfak kilerinizde sarımsakları yıllarca bozulmadan saklayabilirsiniz . İşte çok az kişinin bildiği sır. 5 diş sarımsağı alın , soyun ve miksere koyacağınız çok küçük parçalar halinde kesin .

2 yemek kaşığı tuz ekleyin ve her şeyi karıştırmaya başlayın . Macunsu bir karışım elde edeceksiniz. Şimdi fırın kağıdıyla kaplı bir tavaya dökün ve yumuşatılmış sarımsaklarınızı kurumaya bırakın. Çok önemli olan bu adım için 3 güne ihtiyacınız olacak. Alternatif olarak süreyi kısaltmak için tavanızı 80°’de 15 dakika pişirebilirsiniz.

Kurutma işleminden sonra karışımınızı tekrar mutfak robotuna koyun ve karıştırıcıyı 5 dakika çalıştırın: Sarımsak toz haline gelecek ve hava geçirmez bir kapakla kapatılmış bir cam kavanoza dökeceksiniz .

Sarımsağı yıllarca bozulmadan saklama tekniği

Tamamlamak! Bu şekilde, satın alma endişesi olmadan istediğiniz zaman sarımsak elde edebileceksiniz . Bu teknikle, bu inanılmaz içeriğin özelliklerini ve kalitesini etkilemeden 5 yıla kadar saklayabilirsiniz .

Çok az insan bu ev yöntemini   biliyor . Artık siz de onu keşfettiğinize göre, artık onsuz yapamayacağınızdan eminiz. Size açıkladığımız teknik, sadece mutfakta değil, farklı durumlarda da çok yararlı olan bu malzemeyi sınırsız miktarda elde etmenizi sağlar.