Bu süper kullanışlı ürünü evde yapmak için tuvalet kağıdı rulolarını ve pipetleri geri dönüştürün. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Tuvalet kağıdı ruloları ve pipetler

Kaç kez bir rulo tuvalet kağıdını bitirdik ve kartonu hiç düşünmeden çöpe attık? Yine de bir alternatif vardı ve öğrenmek için asla geç değildir . Aslında, üç basit tuvalet kağıdı rulosu ve bazı pipetler geri dönüştürülerek evde çok kullanışlı bir nesne yapılabilir : bir kalemlik . İleri dönüştürülmüş bir kalemlik yapmak , bazı hurda malzemeleri kullanmanın eğlenceli ve yaratıcı bir yolu olabilir . tuvalet kağıdı ruloları . Şimdi 3 boş tuvalet kağıdı rulosundan başlayarak nasıl geri dönüşümlü bir kalemlik yapılacağını ve yaratıcı bir şekilde nasıl özelleştirileceğini adım adım görelim .

Tuvalet kağıdı ruloları neden yeniden kullanılmalı?

Ev malzemelerinin  geri dönüştürülmesi birçok nedenden dolayı faydalı olabilir Her şeyden önce, aksi takdirde çöp kutusuna atılacak malzemelere yeniden hayat vermenizi sağlar ve böylece çevresel etkiyi azaltır .

Ayrıca, kalem tutacağı gibi kullanışlı nesnelerin yaratılması tüm ailenin dahil olduğu yaratıcı ve eğlenceli bir aktivite olabilir ve küçüklere malzemeleri geri dönüştürmenin ve yeniden kullanmanın önemini öğretir . Ve sonra, geri dönüştürülmüş bir kalem tutacağı , masanıza veya ofisinize bir kişilik dokunuşu katan orijinal ve benzersiz bir nesne olabilir . 

Geri dönüştürülmüş kalemlik, ihtiyacınız olan şey

İleri dönüştürülmüş kalem tutucumuzu yapmak için şunlara ihtiyacımız olacak:

  • 3 adet boş tuvalet kağıdı rulosu ;
  • bir karton şerit ;
  • sıcak tutkal ;
Tuvalet kağıdı ruloları
  • plastik çubuklar ;
  • yün ipliği ;
  • iğne ;
  • bir boncuk ;
  • bir kalem _

Tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik nasıl yapılır?

Sürdürülebilir ve yaratıcı projemizi gerçekleştirmenin ilk adımı 3 adet boş tuvalet kağıdı rulosu almak . Ardından, sıcak tutkal kullanarak karton şeride birer birer yapıştırmamız gerekiyor . Daha sonra, ruloların dairesel dış hatlarını takip ederek kartonu kesiyoruz , böylece her ruloya yapıştırılmış taban görevi görecek 3 daire karton elde ediyoruz . 

Bu noktada 3 ruloyu dikey olarak üçgen oluşturacak şekilde yapıştırmamız gerekiyor . Ardından, 3 rulonun her birinin bir tarafına sıcak tutkal sürüp birbirine yapıştırıyoruz . 

Şimdi payetleri hazırlayalım . Bunu yapmak için birkaç payet alıyoruz ve bunların sadece orta kısmını kesiyoruz, her bir pipeti biraz farklı uzunluklarda kesiyoruz . Ardından, çubukları ruloların tüm yüzeyi boyunca dikey olarak düzenleyerek ve uzunluklarına göre değiştirerek uyguluyoruz : önce kısa , sonra uzun , vb. Son olarak, pipetleri rulolara yapıştırmak için sıcak tutkal kullanıyoruz . OradaKalem tutucumuzun tabanı artık hazır . 

Dekorasyonlar: yün çiçekler

Bir sonraki adım , geri dönüştürülmüş kalem tutacağımızı süslemek ve daha da yaratıcı hale getirmek için küçük yün çiçekler yaratmaktır . Bunu yapmak için bir yün iplik ve bir kalem alıyoruz . Kalemin etrafına küçük bir düğüm atıyoruz ve ardından ipliği 12 kez yuvarlıyoruz . Daha sonra iğne yardımıyla kalemin etrafında oluşturulacak bu yün silindirin ağzını kapatıyoruz .

Tuvalet kağıdı ruloları

Daha sonra silindiri kalemin gövdesinden çıkarıp küçük bir daire oluşturacak şekilde yuvarlıyoruz . İpliği iyice açarak bu, her zaman iğne yardımıyla bitirebileceğimiz bir çiçek oluşturacaktır . Son olarak çiçeğin daha eksiksiz ve güzel olması için ortasına bir boncuk dikiyoruz .

Bu şekilde birkaç küçük yün çiçek yapabiliriz , ardından bunları kalem tutucunun payetlerle kaplı yüzeyine sıcak tutkalla uygulayabiliriz . Çiçeklerin aranjmanına gelince , gerçekten hayal gücümüzle oynayabiliriz  .

Bu noktada geri dönüşümlü kalem tutacağımız tamamlanmış oluyor. Kalemleri ve kurşun kalemleri düzenli tutmak için masanızda kullanmak için yararlı bir nesne olabilir . Ayrıca tuvalet kağıdı rulosu ve pipet gibi atık malzemelerden yapılmış olması da onu çevre dostu ve sürdürülebilir kılıyor.

Geri dönüştürülmüş bir kalemlik yapmak, küçüklerle bile eğlenirken onları eğitmek için   eğlenceli ve yaratıcı  bir aktivite olabilir . 

ev