Bu güzel bitki gerçekten hayat kurtarıcı, tepeden tırnağa tüm ağrıları tedavi edebiliyor. Bahçenizde varsa, gerçekten şanslısınız.

Bu bitkiyi biliyor musunuz ? Elbette sizin de bahçenizde olacaktır. Yararlı yönlerini hafife almayın : Baştan ayağa her şeyi kısa sürede tedavi edebilir.

Şifalı bitkiler: doğa insanın imdadına yetiştiğinde

Uygarlığın başlangıcından bu yana, vücudumuzun işleyişine ilişkin tıbbi bilgiler günümüze kıyasla hala sınırlıyken, rahatsızlık veya ağrıyı gidermek için doğal ilaçlara başvuran birçok insan vardı .

şifalı bitkiler

Şifalı bitkiler kavramı eski zamanlarda doğdu ve bugün hala bazı romatizma semptomlarını veya çoğu zaman rahatsız edici sorunları tedavi etmek için kullanılıyor. Şifalı bitkiler kavramını daha iyi açıklamak için zamanda bir adım geriye gitmemiz gerekiyor.

Zaten Mısır’da, 1550 civarında, bitki ve çiçek bilginleri sözde faydalı özelliklere sahip türleri ve çeşitleri keşfettiler . Gaz giderici, rahatlatıcı veya iltihap önleyici özellikleri sayesinde var olmayan ilaçlar yerine bazı sorunları çözebilen bitkilerden bahsediyoruz .

Örneğin bugün bile vücudumuz üzerinde olağanüstü etkileri olabilecek o kadar çok bitki olduğunu biliyor musunuz? Örneğin, en iyi bilinenler arasında yer alan, bağışıklık sistemini güçlendirebilen ve bağırsak fonksiyonlarını iyileştirebilen aloe verayı düşünün .

Ya da bunun yerine kan şekeri seviyesinin düşürülmesine olumlu etki eden okaliptüs . Ama bir de tepeden tırnağa tüm ağrıları iyileştirebilen başka bir bitki var . Ne olduğunu merak mı ediyorsunuz?

Her şeye şifa olan “mucizevi” bitki

Bugün bile sözde tıbbi veya şifalı bitkilere başvuran birçok insan var . Yararlı özellikleri sayesinde vücudumuz üzerinde olumlu etkisi olan, bazen can sıkıcı sorunların semptomlarını iyileştiren bitkilerden bahsediyoruz .

Şifalı Bitkiler

Baştan ayağa her şeyi iyileştirebilen özellikle bir bitki olduğunu biliyor muydunuz? Mutlaka bahçenizde de olacaktır. Eğer sahipseniz, gerçekten şanslısınız. Hangisinden bahsettiğimizi merak mı ediyorsunuz? Size hemen söyleyelim: Biberiye hakkında !

Biberiye , Akdeniz havzasında iyi yetişen bir bitki türüdür . Antik çağlardan beri , kendisine atfedilen faydalı özellikler nedeniyle geleneksel tıpta kullanılmaktadır .

Küçük sıkıntıları ve rahatsızlıkları tedavi etmek için mükemmel olan güçlü bir antioksidandır . Size kesinlikle işinize yarayacak bazı teknik bilgiler veriyoruz. Biberiye yaprakları , vücudumuz için her derde deva olduğu kanıtlanan kafur, borneol, bormiol asetat, limonen ve diğerlerinden oluşan %2,5’e kadar esansiyel yağ içerir .

Ayrıca polifenoller ve diterpenlerden oluşan bu bitki, antispazmodik, sindirim ve gaz giderici özellikleri sayesinde mükemmeldir . Ayrıca koleretik, kolagog ve hepatoprotektif fonksiyonlara sahiptir .

Biberiye, gastrointestinal rahatsızlıklardan muzdaripseniz mükemmeldir , aslında bağırsağın düz kaslarını gevşetir ve salgıları teşvik ederek spazmları azaltır. Ayrıca kardiyayı rahatlatır ve iltihap önleyici, antiülserojen ve idrar söktürücü etkiye sahiptir ve ayrıca olağanüstü bir antioksidandır.

şifalı bitki nasıl kullanılır

Mutlaka evinizde de olacaktır ya da yoksa basit bir şekilde temin edebilirsiniz. Ne kadar yararlı olabileceğini bilmediğiniz için bu bitkiyi her zaman elinizin altında bulundurmanızı tavsiye ediyoruz .

Biberiye beyin fonksiyonlarını iyileştirebilir ve tepeden tırnağa her türlü rahatsızlığı tedavi edebilir Konsantrasyon ve hafızayı geliştirme yeteneğine sahip olan cineole adı verilen önemli bir bileşik içerir .

Bu bitki aynı zamanda beyindeki asetilkolin adı verilen bir nörotransmitterin aktivitesini artırarak nörotransmiterleri zararlı etkilerden korur . Biberiyeyi nasıl kullanabilirsiniz? Çok basit bir şekilde, örneğin bir kaynatma hazırlayarak .

Nasıl yapılır? Biraz biberiye yaprağı alın ve bir bardak kaynar suya dökün . En az 10 dakika demlenmeye bırakın, ardından süzün ve soğutun. Günde en az iki kez için ve ağrılı rahatsızlıkların kısa sürede kaybolduğunu göreceksiniz.

Bu nedenle, okuyabileceğiniz gibi, biberiye gerçekten olağanüstü özelliklere sahip bir bitkidir. Doğal bir analjezik görevi görür , baş ağrılarını, migreni hafifletir ve hatta diş ağrısı durumunda çok faydalı olacaktır.

Güçlü ve hoş kokulu aroması tadı hoştur ve sadece: bazen rahatlamaya başlamak için sadece koklamak yeterlidir. Biberiye bitki çayını da denemeye başlayın , kesinlikle sadece soğuk algınlığı ve baş ağrısı durumunda değil çok faydalı olacaktır.

Ancak bu bitkinin yapraklarıyla yapılan kaynatma, kan damarlarını genişlettiği ve kalp kasına giden kan akışını artırdığı için kardiyovasküler problemlerden muzdarip olanlar için de endikedir .

Biberiye bitkisi