Diş macunu ve sirke: mükemmel karışım

Ev temizliği konusunda her zaman zorlanıyoruz ve çoğunlukla doğal malzemeler kullanmaya çalışıyoruz. Piyasadaki ürünlerin pahalı olmasının yanı sıra kirleticiler içerebileceğinin ve sağlığımız ve çevre için toksik olabileceğinin farkındayız.

Bu nedenle, kökenlere, büyükannelerin çarelerine, gezegenin refahı ile uyumlu olanlara geri dönmeye çağrılıyoruz.

Kabartma tozu, limon suyu ve beyaz sirkeen popüler ve ünlüler arasındadır, en popüler olanlar ve hakkında çok fazla bilgi bulduğumuz sirkelerdir.

Tek başlarına veya birbirleriyle kombine edildiklerinde beyazlatma, kireç çözücü, sterilize edici ve leke çıkarıcı özelliklere sahiptirler.

Ancak çok az insan sirke ve diş macunu karışımının içinde saklı olan potansiyeli bilir.

Bu iki bileşenle ve çok az şeyle, her şeyi sterilize etmemizi sağlayacak gerçekten olağanüstü bir deterjan yaratabileceğiz!

Meraklı? Başlamak!

Bu harika temizleyiciyi diş macunu ve sirke ile hazırlıyorum. Mükemmel!

Diş macunu ve sirke: mükemmel karışım

Diş macunu, beyazlatıcı özelliklere sahip ve toksik maddelerden tamamen arındırılmış hafif aşındırıcı bir macundur. Ağız hijyeni için kullanılır, bu nedenle zararlı kimyasal türevler içermez ve durulanarak borularda biter, bu nedenle sucul flora ve faunanın yaşamına uyumlu olmalıdır. Bu nedenle, gezegene saygı duymak istediğimizde başvurabileceğimiz doğal çözümlerden biridir.

Temizleyicimizi yapmak için ihtiyacımız olacak:

  • 1 boş, temiz şişe, muhtemelen sprey musluğu ile
  • 1 düğme diş macunu
  • 1 su bardağı beyaz şarap sirkesi
  • 1 su bardağı yer deterjanı
  • çubuk tarçın.

Sirke, diş macunu ve yer deterjanını küçük bir kaseye dökün ve bir çatalın dişleriyle iyice karıştırın.

Bir huni kullanarak her şeyi boş şişeye aktarın, ardından tarçın çubuğunu da yerleştirin. Kapağı vidalayın ve karışımımızı etkinleştirmek için kuvvetlice çalkalayın, ardından temizlenecek yüzeylere püskürtün. Yumuşak ve kuru bir bezle siliyoruz: cam, duş, mobilya, raflar, hatta kumaş kanepe bile parlayacak ve derinlemesine sterilize edilecektir.

Harika, değil mi?!

ev