Evinizdeki böcekleri kalıcı olarak ortadan kaldırmak için ihtiyacınız olan tek şey bu aromatik bitkinin 3 yaprağıdır. Neyle ilgili olduğunu öğrenmek için okumaya devam etmeniz yeterli.

Defne

Yaz geldiğinde en büyük sorunlardan biri böcekler, karıncalar ve sivrisineklerdir  . Gelip evleri işgal ediyorlar ama sadece bu değil. Hatta neredeyse geçilmez hale gelen bahçeler ve balkonlar bile. Yaz dönemi onlar için en yoğun dönemlerden biridir ve yiyecek aramaya ve kış için erzak hazırlamaya hazırdırlar.

Bu nedenle onların varlığına alışmak için mümkün olan her şeyi yapmalıyız. Kesinlikle  onlarla aynı evi paylaşamayız ve onlardan kolayca kurtulmanın çarelerini bulmamız gerekir  . Özellikle evde kullanılan böcek ilaçları dikkatli kullanılmalıdır. Küçük çocuklara veya dört ayaklı evcil hayvanlara zarar verebilecek kimyasallar içerirler.

Artık evde böcek yok

Ancak bilmelisiniz ki aslında bunlara ihtiyacınız yok çünkü böcekleri evinizden uzak tutmada oldukça etkili olan pek çok doğal ürün var. Bu durumda bu bitkinin 3 yaprağıyla sorunun nasıl çözülebileceğini göreceğiz  . Aşağıdakilerin tümünü bir sonraki paragrafta bulacaksınız. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Bu bitkiyi alın: 3 yaprağıyla böcekleri uzak tutarsınız

Böcekleri korkutmak için hangi bitkiye ihtiyacınız olduğunu size hemen açıklayacağız. Defne bitkisidir  . Büyük olasılıkla, onu zaten bahçenizde veya balkonunuzdaki bir tencerede bulunduruyorsunuz. Aslında pek çok faydalı özelliğinden dolayı mutfaklarda sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Ama aynı zamanda mükemmel bir kovucudur.

Bunu kovucu olarak kullanmanın birkaç yolu var ve şimdi özellikle birini göreceğiz. Böcekleri, sivrisinekleri ve tatarcıkları korkutmak için aromalı su yaratıyoruz  . Biraz suya ve defne yaprağına ihtiyacınız olacak. Bir tencereye alıp 500 ml suyu 3 defne yaprağıyla kaynatın.

3 defne yaprağı ile çözün

Yaklaşık 10 dakika kaynatın ve ardından çözeltinin soğumasını bekleyin. Bu şekilde kovucu olarak kullanılabilecek özgün bir defne karışımı yaratmış olursunuz  . Basitçe bir kap ya da kaplara koyup eve böcek ve sivrisineklerin en çok girdiğini düşündüğünüz yerlere koyun.

Kesinlikle  pencerelerin veya balkonların yakınına yerleştirebilirsiniz  . Ama aynı zamanda ana kapının yakınında.  Veya bu infüzyonu bir sprey şişesine de  koyabilirsiniz . Bu durumda evin bazı dış bölgelerine yakın bir yere püskürtebilirsiniz. Ancak tek yol bu değil.

Doğal defne yaprağı kovucular

Aromalı su dışında kullanabileceğiniz başka yöntemler de vardır  . İşte diğerleri:

  • Çanta  : Bu yöntem için bir miktar defne yaprağını bir gazlı bez torbaya koyup pencerenin yakınına asmanız gerekir. Ne kadar çok yaprak koyarsanız koku o kadar güçlü olacak ve böcekleri uzak tutacaktır. Onlar için defne yaprağının aroması çok güçlüdür ve bundan hoşlanmazlar.
  • Balkona dikim  – bu en basit yöntemdir. Hatta balkona defne bitkisi yerleştirmek böcekleri korkutacaktır ve bunu mutfakta da kullanabilirsiniz. Çok fazla dikkat gerektirmez ve bu nedenle geçerli bir alternatiftir.
ev