Bu bileşenler sayesinde bitkilerimiz sağlıklı ve bereketli bir şekilde büyüyebilir. İşte altın değerinde olanlar.

Pek çok insan, bahçelerinin veya bitkilerinin bakımında evde tutmak için gerçek bir hobi bulmuş ve onları mükemmel bir şekilde büyütmek için birçok hile keşfetme noktasına gelmiştir.

Ne yazık ki, herkes her zaman canlı bitkilere, balkonlara ve harika bitki ve çiçeklerle dolu muhteşem bahçelere sahip olmak için gerekli olan ünlü yeşil başparmağa sahip olmak için zamana sahip olmayı başaramaz.

Bitkiler: işte bakımları için altın değerinde olan malzemeler

Kolektif tasavvurda çiçeklerle dolu bir bahçeye veya bitkilerle dolu bir balkona sahip olmak zarafet göstergesidir, bir düşünün tüm kraliyet saraylarında başınızı döndüren bahçeler vardır.

Bunlar iyi bakılmıştı ve doğru mevsim geldiğinde yemyeşil çiçeklere sahip olmak için bunları olabildiğince düzenli tutma görevini üstlenme eğiliminde olan deneyimli bahçıvanlar vardı ve hala da var.

Birçok filmde bile bahçelerin ve bitkilerin önemini görebiliriz, örneğin kahramanın çitleri budayarak hayal gücüne şekil verdiği Makas Eller’de veya yine bir çiçek bahçesinin içinde durduğu Alice Harikalar Diyarında’nda olduğu gibi.

Bitkiler: özel malzemeler

İtalya’nın birçok şehrinde , yurt dışından da bitki örneklerinin bulunduğu ziyaret edilecek bahçeler ve botanik bahçeleri var ve bunların bazılarının şekline ve rengine bazen çok şaşırıyoruz.

Ama biraz daha mütevazi kalarak, evimize veya balkonumuza koyacağımız bitki ve çiçeklerle evimizin içinde güzel bir çocuk odası yaratabilir ve bazı malzemeler sayesinde kendimize yardımcı olabiliriz.

İşte kullanmanız gerekenler

Her şeyden önce iki yumurta kabuğunu alıp bir avuç patates kabuğunu ve ardından iki doğranmış muz kabuğunu ekleyeceğimiz bir kabın içinde ezmeliyiz .

Bu malzemeler birleştikten sonra içine bir litre su dökeceğiz ve bu süre geçene kadar karışımı üç gün dinlendireceğiz, karışımı alıp bir süzgeç yardımıyla süzeceğiz, sadece sıvı kısmı kalacak .

Bu yapıldıktan sonra, bu çözeltiden bir bardak alıp doğrudan bitkilerimizin toprağına dökeceğiz, bu bileşenlerden gerekli tüm besinleri emme eğiliminde olacaktır.

Bitkiler: özel malzemeler

Yumurta kabukları kalsiyum getirecek ve bu nedenle yaprakları ve kökleri güçlendirme eğiliminde olacak, patates kabukları C Vitamini ve B6 Vitamini açısından zengindir ve bitkilerimizin sağlıklı büyümesine yardımcı olacaktır.

Muz kabukları ise potasyum açısından zengindir ve yaprak dökmeyen dostlarımızın çiçeklerinin bolca büyümesini ve güzel ve parlak renkler vererek açmasını sağlar.

Ayrıca toprağın nemini azaltmak için üzerine ceviz kabukları konulabilir. Bu aynı zamanda böcekleri bitkilerimizden uzak tutmaya da yardımcı olur çünkü bitkilerde bulunan laurik asidin kokusundan hoşlanmazlar.