Bu iki malzemeyi karıştırmayı deneyin, tasarruf sağlanacağını ve çamaşırların mükemmel çıkacağını göreceksiniz. Aşağıda bu hileyi açıklıyoruz.

Kabartma tozu ve sabun

Mükemmel deterjanları bulmak için ne kadar para harcıyoruz ve ne kadar zaman harcıyoruz? Her biri şimdiye kadarki en iyi olduğunu iddia eden düzinelerce veya yüzlerce farklı ürünle çevriliyiz. Her zaman buna kanarız, nihayet bize uygun olanı bulduğumuzu düşünerek yeni ürünler satın alırız. O zaman gerçeğin bizim düşündüğümüz gibi olmadığı ortaya çıkıyor: Sonuçta hepsi aynı, yalnızca çeşitli kokular veya çeşitli kullanımlar (yumuşatıcı veya deterjan) değişiyor.

Deterjan satın al

Tüm bunların sonunda kendimizi, kim bilir hangi mucize deterjanı bulamadan yüzlerce avro harcamış halde buluyoruz. Artık bu gereksiz harcamaya yeteri kadar söz söylemenin zamanı geldi: çamaşır deterjanı alımına sonsuza kadar elveda demenin bir yolu var. Bu özellikle bu dönemde son derece olumlu bir çözüm .

Yüzde 12’lik enflasyon her alanda genel ve baş döndürücü bir yaşam maliyetine neden oldu. Elektrik ve gaz faturalarından tüm süpermarket ürünlerine (gıda, kişisel bakım ve ev bakımı) kadar. Pek çok kişinin çeşitli paketlerin içindeki ürün miktarında azalma fark etmesi merak konusu. Bu, şirketlerin hızla artan fiyat artışlarıyla başa çıkmak için benimsediği bir stratejidir. Dolayısıyla her şey cüzdanımızın zararına oluyor ama bu masrafı sonsuza kadar ortadan kaldırmak için yapmamız gerekenler şöyle.

Bu iki malzemeyi karıştırın ve mükemmel bir deterjan yaratın

Artık süpermarketlerden deterjan almanıza gerek kalmayacak: Bu iki basit ve ekonomik malzemeyle deterjanı doğrudan evde üretebiliriz. İşlem gerçekten basit ve sadece birkaç adımı izlemeniz gerekiyor. Birleştirilecek iki bileşen kabartma tozu ve Marsilya sabunudur.

Bu iki malzemeden yola çıkarak bir deterjan oluşturmak için kolay ama çok hassas bir prosedür izlemeniz gerekir. Yapılacak ilk şey, bir fırın tepsisine 500 gram kabartma tozu serpmektir. Bikarbonat topaklarının olduğunu fark edeceksiniz ve her şeyin homojen olması için bu topakların bir spatula yardımıyla ezilmesi gerekiyor.

İşlem tamamlandıktan sonra tavayı 200 dereceye ayarlanmış fırına tam bir saat boyunca yerleştirin . Size tuhaf gelebilir ama bu temel bir adım çünkü bikarbonatımızı çok daha alkali hale getirmemize olanak sağlıyor. Pişerken bir kalıp Marsilya sabunu alın ve rende yardımıyla çok küçük sabun yaprakları oluşturun.

Bu güzel kokulu yaprakları tavada önceden ısıtılmış bikarbonat sodaya ekleyin ve iki malzemeyi dikkatlice karıştırın. Bu aşamada sıvı olmayacaklar, neredeyse toz gibi görünecekler. Bu işlemi tamamlamak için lateks eldiven kullanmanızı öneririz. Şimdi işlemin bu ilk aşamasını tamamladıktan sonra nasıl ilerleyeceğimizi görelim.

Sodyum bikarbonat

Soda deterjanı ve Marsilya sabunu, işte nasıl kullanılacağı

Bu noktada önümüzde bir fırın tepsisi ve toz haline getirilmiş sodyum bikarbonat ve Marsilya sabunu yaprakları karışımı olacak. Şimdi yapılması gereken, tüm karışımı tavadan daha uygun bir kaba , örneğin cam kavanoza taşımaktır. Klasik bir huni kullanarak kendinize yardımcı olabilirsiniz.

İşlem bittiğinde, bu tarifle ne kadar çok ürün ürettiğinizi fark edeceksiniz. Ürünün çıkarılmasını kolaylaştırmanın bir yolu , kavanozun içine tahta bir ölçüm kabı (veya başka bir malzeme) yerleştirmektir . Bu araç, ürünü çamaşır makinesi çekmecesine yerleştirmeden önce almak ve her şeyden önce miktarını belirlemek için yararlı olacaktır. Tavsiyemiz her yıkamada çamaşır makinesine sadece bir tane koymanız , çamaşırların parlak olması için yeterli olacaktır.

Sodyum bikarbonat

Ayrıca yumuşatıcı konusunda da size tavsiyelerimiz var. Bundan da tasarruf etmenin bir yolu var: onun yerine sirke kullanın. Sirke mükemmel yumuşatıcı özelliklere sahiptir ve aynı zamanda tüm kötü kokuları nötralize etme gücüne sahiptir! Her durumda, kabartma tozu ve Marsilya sabunundan oluşan bu tarifle tamamen ekolojik bir deterjan yaratabilecek ve her şeyden önce gerçekten büyük miktarda tasarruf edebileceksiniz. Yaklaşık iki avro harcayacaksınız ve bu size çok uzun bir süre yetecek. Görmek inanmaktır!

ev