İster banyo ister mutfak camı olsun , ister evin herhangi bir alanı olsun, evinizin pencerelerini yıkamak  her zaman kolay değildir. Bunun nedeni, özellikle belirli durumlarda camların çok hızlı ve özellikle yoğun şekilde kirlenmesidir.

Ancak  pencerelerinizi parlatmak için  tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz: Bu tüyoyla evinizin pencerelerine adeta yeni bir hayat verebilirsiniz! Detaylar burada.

Pencerelerinizi parlatmanın püf noktası: işte prosedür

Öncelikle suyu biraz ısıtmanız  gerekiyor  . Kaynamaya gerek yok: örneğin mikrodalgada yaklaşık 30 saniye içinde seçebilirsiniz. Bu aşama bittikten sonra birkaç yemek kaşığı talk pudrasını  yaklaşık 7-800 ml suya batırmalıyız  . Piyasada bulunan klasik bebek pudrasını sorunsuzca kullanabiliyoruz.

Suyu ısıtma işlemi  talkta bulunan farklı yağların çözülmesine yarar  , ancak kaynatılmaması gerektiğini yineliyoruz. Dağıtım sırasında çeşitli talk tozlarını solumamaya dikkat edin. Suya eklendikten sonra, sıvıya bağlandığından emin olmak için iyice karıştırmak gerekir: her şey beyazımsı renkte görünecektir.

Bu noktada her şeyi bir kaba dökebiliriz, bu da onu yüzeylere kolayca püskürtmemizi sağlar:  Sprey şişesi olan klasik bir kabı düşünün  , belki de evde boş olanı tekrar kullanabiliriz. Önce yıkadığımızdan emin olalım.

Temizliğe nasıl devam edilir?

Bu noktada pencereleri temizlemeye  devam etmek için gerekli her şeye zaten sahibiz  . Yine her türlü camı yıkayabiliriz: Cam pencereleri, aynaları ve masa üstlerini düşünün.

Çok hassas olan ve aynı zamanda mükemmel temizleme etkisini garanti eden mikrofiber bir bez  kullanıyoruz. Ürünü püskürtmeden önce camdaki kaba kirleri söz konusu bezle temizleyin. Bu noktada pencerelerinizin parlamasını sağlamak için hazırlanan bileşiği tüm yüzeyi kaplamaya çalışarak püskürtün.

Bu işlem tamamlandıktan sonra başka bir mikrofiber bez veya çok yumuşak pamuklu bir bez kullanabiliriz. İdeal olan  ,  parçaları temizlenmemiş halde bırakmaktan kaçınmak için yatay hareketlerle ilerlemek; ancak kör çerçevenin etrafında dikey hareketler yapabiliriz.

Özetle, aşamalar şunları içerir: ilk olarak camdaki bariz kiri temizlemek için mikrofiber bir bezle toz alma, ardından ürünü püskürtme ve son olarak mümkün olan en iyi şekilde temizlemek için bezle silme. Camımız parlayacak!

ev