Ev, yaşam alanımız ve optimal refah için korumamız gereken bir sığınaktır. Üstelik ortamınızı daha da keyifli hale getirmek için en önemli unsurlardan biri de oradan yayılan koku. Bu koku varlığının iç huzurunuza katkıda bulunma olasılığı daha yüksektir ve beraberinde gelen temizliği unutmadan lezzetli bir hafiflik atmosferini nasıl oluşturacağınızı bilecektir. Ancak küçük bir sorun var. Ortam ve kalıcı bir koku tutabilmek. Ve bunu yapmak için, bu makalede sunduğumuz karışımdan daha iyi bir şey yok.

Her şeyden önce, fazla kimyasalların sağlığa ve çevreye zararlı olabileceğini hatırlamakta fayda var. Bu nedenle, kişi doğal bir alternatife başvurabildiğinde, kendini ondan mahrum bırakmak ayıp olur. Özellikle zevkinize ve tercihlerinize göre uyarlanmış bir koku için kişisel dokunuşunuzu eklemenize izin verdiği için.

Bu nedenle, piyasada bulunan ürünler birçok yönden çekici olsa da, daha sağlıklı çözümler tercih etmek istiyorsanız, arzularınızı tatmin edecek tek ürün onlar değildir. Bugün size sunduğumuz kesinlikle oybirliği ile olacaktır. Ve haklı olarak, ondan yayılan koku sadece hafif değil, aynı zamanda  evin  her tarafına temizlik kokusu yayar .

Kendi koku karışımınız

Sağlığınız ve sağlığınız için tavsiye edilmeyen kimyasal özelliklere sahip pahalı ürünlerde sizi büyük masraflardan kurtaran bu karışım, size ucuz olmasının yanı sıra koku üretmeyi bilecek bir aroma getirecektir. duyularınızı ve misafirlerinizi memnun edecek yayılımlar.

yumuşatıcı

İhtiyacınız olacak malzemeler:

  • Bir yemek kaşığı kabartma tozu
  • İki yemek kaşığı yumuşatıcı
  • Boş bir sprey şişesi
  • Üç bardak ılık su

Malzemelere eklemek için seçtiğiniz esansiyel yağı alabilirsiniz.  Rahatlatıcı özellikleri ile   tanınan lavanta oldukça uygun olabilir. Taze kokuları sevenler için limon esansiyel yağı da bu hazırlığa mükemmel bir katkı olabilir. Seçiminiz ne olursa olsun, 10 damlanın yeterli olduğunu bilin.

sprey dolgu

Doğal karışımınızı hazırlayın:

1.İlk olarak, sprey şişesine iki kaşık yumuşatıcı dökerek başlayın (tercihen organik olanı seçin)

2.Ardından ılık su ekleyin ve homojen bir sıvı elde etmek için her şeyi karıştırın.

3. Bir yemek kaşığı kabartma tozu dökün ve tekrar sallayın.

4. Son olarak, ev yapımı spreyinizin kokusunu kişiselleştirmek için seçtiğiniz uçucu yağı ekleyin.

Tüm malzemeleri iyice çalkalamak için şişeyi sıkıca kapatın. Kumaşlarınızda leke bırakmamak için homojen bir karışım oluşturmaları gerektiğini unutmayın.

Artık püskürtücünüz hazır olduğuna ve nihayet evinizi harika bir kokunun tadını çıkarırken temizleyebileceğinize göre, en iyi sonuçları elde etmek için evinizin önemli alanlarını hedeflediğinizden emin olun. Bu, kötü kokuları hapsedebilen perdeleri, koltukları ve hatta kumaş pufları veya eve yayıldığında sadece yemek kokularını içerir.

Dikkat

Evde  hayvanlarınız varsa , ConsoGlobe  , özellikle çok kuru cilde sahip kediler olmak üzere dört ayaklı dostlarımız için uygun olmaktan uzak olduğu için esansiyel yağ bazlı bir ürünle iç mekanınıza püskürtmekten kaçınmanızı önerir. Bu durumda karışımın üç ana bileşenine yani su, kabartma tozu ve yumuşatıcıya yapışmak en iyisidir.

ev