Bu, renklerin mevsimidir ve açan laleler , baharın yeniden doğuşunun tartışmasız kahramanlarıdır. Gösterişli ve zarif, balkonlarda ve teraslarda zafer kazanırlar, parklarda ve bahçelerde zümrüt yeşili çimleri kesintiye uğratan neşeli paletler gibi göze çarparlar.

Nergisler, sümbüller, frezyalar, düğünçiçekleri gibi soğanlı aileye aittirler .

Onları şimdi ekin, onlara özenle bakın ve komşuları ve yoldan geçenleri kıskandırmak için size neredeyse boyalı bir köşe ayırarak şimdiden yaza kadar cömertçe ödeyecekler!

Bunu en iyi şekilde yapmak için, atık malzemelerle gerçekten etkili , kendin yap ve geliştirilmiş gübreyi hiçbir ücret ödemeden yapmaya çalışın !

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Hadi başlayalım!

4'lü renkli ve gür laleler

Renkli ve gür laleler: işte böyle yapılır

Lale ve soğanlı bitkilerin dikilmesi için ideal toprak, iyi drene edilmiş ve yumuşak, iyi aydınlatılmış, ancak doğrudan güneş ışığına maruz kalmayan topraktır. Taslaklardan ve yağmurdan korunan oldukça kuru bir yerde saklayın.

Onlara, baskı altında ve boğulmuş hissetme eğiliminde olan ve çiçek açmakta zorlanabilecek kırılgan soğanları için çok ağır olan katı gübreler ayırmayın. Bunun yerine daha hafif ve kolay emilen bir sıvı türü tercih edin, ancak sulandırmamak için miktarları abartmayın.

Pahalı ve elde olmayan kimyasal ürünlere başvurmak zorunda kalmadan, hiçbir ücret ödemeden kolayca kendiniz yapabilirsiniz.

O zaman şunu al:

  • su, 300 mi
  • muz, sadece 1 kabuğu
  • kahve, 3 kahve telvesi veya 3 kapsül.

Muz, çiçeklerinizi bereketli yapmak için çok yararlı olan potasyum dağıtır, kahve, oksijen veren ve renkleri parlak hale getiren nitrojeni serbest bırakır.

Hava almayan bir kaba suyu, kahve telvesini ve küçük parçalar halinde kesilmiş muz kabuğunu koyun. Kapağı kapatın ve 12 saat demlenmeye bırakın.

İçeriği doğrudan sulama kabına süzün ve her on beş günde bir toprağı ıslatmak için kullanın.

Olağanüstü bir çiçeklenme göreceksiniz!