Kışın dondurucu soğuğu sizi bu mevsimin hastalıklarına karşı savunmasız hale getirebilir. Bu nedenle ısıtma sistemini optimize etmek gereklidir. Evinizi sıcak tutmak için deneyimli tesisatçılar, enerji tasarrufu için en iyi 9 ipucunu açıklıyor.

Bazen ısıtma problemlerinizi çözmek veya radyatörünüzü kışlamak için bir tesisatçı-ısıtma mühendisi çağırmanıza gerek yoktur. Günlük olarak benimsenecek alışkanlıklar, ısıtma tesisatınızın performansını artıracaktır. Bu sorun giderme adımları fark yaratacak!

Bu kış evinizi sıcak tutmak için deneyimli tesisatçılardan en iyi 10 ipucu nedir?

Kış mevsiminde sıcaklıkların düşmesi, birçok kişinin kazanı bozulduğunda veya radyatörünü kontrol etmek için kalorifer mühendislerinden yardım istemesine neden olur. Sadece bu masraftan tasarruf edebilirler, aynı zamanda basit alışkanlıklarla enerji tüketimlerini azaltabilirler. Bazı sıhhi tesisat işleri elinizin altında . Bu, müşterilerinin kış aylarında daha fazla sıcaklığın tadını çıkarmak için bazı şeyleri kendilerinin tamir edebileceğini açıklayan İngiliz uzman Osman.S tarafından açıklanıyor.  Sıhhi tesisat uzmanı Emin.A, hava daha az ılıman olduğunda  gereksiz harcamalardan kaçınacak  D sistemi hareketlerini gerçekleştirmenin mümkün olduğunu onaylıyor  .

Isıtma çözümleri.

  1. Bu satın alma ısınmanıza yardımcı olacak

Isıtıcılarınızın daha iyi performans göstermesi için ısı kaybının önüne geçilmelidir. Bunu yapmak için  , kapılarınızdan veya pencerelerinizden geçen hava akımını engelleyecek bir lastik conta yerleştirin . Bu yatırım enerji performansınızı artıracak ama aynı zamanda enerji faturanızı da azaltacak!

  1. Bu hareket çevredeki havayı ısıtacak 

Bu alışkanlık, bir ısıtma tesisatı uzmanı çağırmak yerine, ısıtma basıncınızla ilgili bir sorun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Bir manometre sayesinde, ikincisinin bir barda olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Bir anormallik varsa  su giriş vanasının kapalı olduğundan  veya radyatörünüzü havalandırdığınızdan emin olmanız gerekecektir.

Yoğuşmalı kazan.

  1. Bu günlük hareketle ısıtma tüketiminizi azaltın 

Isıtma sıcaklığınızı optimize etmek için ideal olan perdelerinizi kapatmaktır çünkü ısıyı evinizin içinde tutan perdelerdir. Ayrıca iç mekanınızın daha iyi yalıtımını sağlayacak termal perdelere de yatırım yapabilirsiniz.  Merkezi ısıtmada tasarruf etmek için faydalı bir satın alma .

Isıtmadan tasarruf edin.

  1. Bu alışkanlık size enerji tasarrufu sağlayacak

Radyatörünüzün konumu da iç mekanınızdaki ısıyı düzenlemek için önemli bir parametredir. Perdelerin bu ısıtma tesisatının önünde olmadığından veya koltuğunuzun arkasında olmadığından emin olun. Ve iyi bir nedenle,  bu durumda sıcak hava daha az dolaşır .

Elektrikli radyatörler.

  1. Bunu yapmak, daha iyi enerji verimliliğinin keyfini çıkarmanızı sağlar

Radyatörlerinizin iyi performans göstermesi için  gazdan arındırma çok önemli bir adımdır   . Bunu yapmak için, havayı boşaltmak üzere vidayı açmak için bir boşaltma anahtarı veya ayarlanabilir bir anahtar kullanmanız gerekecektir. Bu işlemden sonra su akacaktır, bu suyu tutmak için elinizde bir kap olması şarttır. Ardından vidayı kapatın ve radyatörünüzün havası alınacaktır.

Elektrikli ısıtıcı.

  1. Bu doğrulama, ısıtmadan tasarruf etmenizi sağlar

Kış aylarında sizi daha iyi ısıtmak için bu basit hareket fark yaratır.  Tıkanmış mutfak giderlerinizi,  içine kaynar su dökerek açmanız yeterlidir  .

  1. Bu numara, ısıtma modunuzun verimliliğini artırmanızı önleyecektir.

Kazan çalışmıyorsa, sıfırlamak için sigortayı indirip yükseltin. Bu basit jest size yardımcı olacaktır . Bu ekipman bozulursa, bir profesyonel çağırın.

Gaz kazanı

  1. Bu System D yöntemiyle enerji tasarrufu yapın

Evinizi sıcak tutmak için evinizin dışındaki, tavan araları ve bodrum katlarınızdaki muslukların donmadığından emin olun. Bunu önlemek  için muslukları çarşaf veya bezlerle örtün .

  1. Birçoğu bu basit alışkanlıkla ısıtma sistemlerini iyileştirmeyi unutuyor

Dış mekan musluklarınızın donmasını önlemek için bu giriş noktasında soğuk suyu kapatın. Bu basit hareket, ısı kaybını önleyecek ve iç mekanınızı daha iyi yalıtacaktır. Sonuç:  Eviniz  daha iyi ısıtılacak!

Musluklar.

Bunu anlayacaksınız: basit hareketlerle ısınabilir ve enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Bunları benimseyerek evinizde sıcacık olacak ve soğuktan korunacaksınız!

ev