İşte evinizden fareleri uzak tutmanıza yardımcı olacak mis kokulu bitkiler. Onları satın alın ve sihir gerçekleşecek.

mutfaktaki fare

Evinizdeki fare sorununu çözmenize yardımcı olacağına emin olduğumuz bazı çok güzel kokulu bitkilerin tüm sırlarını açıklıyoruz . Çok az maliyetlidirler ve dekorasyon ortamları için güzeldirler.

Evdeki fareler, bu yüzden istila ediyorlar

Fareler, İtalyanların, özellikle çevre bölgelerde veya kırsal kesimde yaşayanların kesinlikle en nefret ettiği hayvanlardan bazılarıdır Genellikle bu hayvanlar biz farkında olmadan evlerimizi istila eder, ancak bunun olmasının sebepleri vardır.

Size verebileceğimiz ve kesinlikle yeni farelerin evinizi işgal etmesini önlemenize yardımcı olacak ipuçlarından bazıları , hava geçirmez cam veya plastik kaplar yardımıyla herhangi bir yemeği muhafaza etmektir. Bu sayede hem yiyeceklerinizi koruyacak hem de kokularının farelerin koku alma duyularına ulaşmasını engellemiş olacaksınız.

Fare

Diğer bir ipucu da, evinizi düzenli olarak temizlemek , çöpleri, özellikle de genellikle bu kemirgenleri çeken nemli ve farklılaşmamış çöpleri atmak. Su bile fareleri evinize yaklaştırabilir. Bu nedenle, özellikle fareleri de bu kadar çeken bu değerli kaynağın birikmesine neden olan herhangi bir sızıntı olup olmadığını kontrol edin: Sonuçta, onların da bu yaşam kaynağına ihtiyacı var.

Ayrıca, evinizin duvarlarında bulunabilecek her türlü çatlağı veya çatlağı kapatmayı da unutmayın. Ayrıca tavanı ve zemini de kontrol edin, çünkü fareler eve ulaşmak için her türlü engeli aşabilir.

Son bir kısayol , bazen alanımızı işgal eden bu hayvanlar için caydırıcı görevi gören fare kapanları ve böcek ilaçları kullanmak olabilir . Ancak bugün size, fareleri uzak tutmak için çok güzel kokulu bitkiler kullanan inanılmaz bir çözüm gösteriyoruz.

Bu bitkilerle her şeyi çözersiniz

Evinizi istila eden fare sorununu çözmek istiyorsanız, almanızı önereceğimiz ilk bitki Rue bitkisidir Evinizin her yerine ve bahçeye yayılan güçlü bir koku yayabilen bir bitkidir.

Bu şekilde güçlü koku, evinizi istila etmeyi durduracağından emin olduğumuz fareleri uzaklaştıracaktır. Gözden kaçırılmaması gereken bir diğer bitki ise rengarenk güzel çiçeklerden oluşan ve güneş ışığını seven bir sebze olan Narcissus trompetidir . Bu bitki bile mucizevi bir şekilde fareleri uzak tutmayı ve insanların çevresiyle temas etmelerini engellemeyi başarıyor.

fareler

Son olarak, havaya ve yoğun rüzgara karşı çok hassas olduğu için kesinlikle korumanız gereken bir bitki olan Ruota’yı satın almanızı tavsiye etmekten kendimizi alamıyoruz . Bu sebze aynı zamanda kemirgen kovucu olarak mükemmeldir ve dünyadaki tüm yiyeceklerin yanına bile yaklaşamaz. Bu durumda filizleri kullanmanızı, kaynatmanızı ve evin her yerine yaymanızı da öneririz.

ev