Kış aylarında buzdolabınız sayesinde elektrik faturalarınızı ve enerji tüketiminizi azaltmanız mümkün. Ve haklı olarak, bu cihazın içindeki yiyecekler enerji faturanızı etkiler. İşte bu sezon daha tutumlu olmanın ve daha az ödeme yapmanın yolu.

Enerjiden tasarruf etmek için bazı ekolojik hareketler yapmak önemlidir. Bunların arasında buzdolabınıza dikkat edin çünkü elektrik faturalarınızı önemli ölçüde etkileyen bu tüketimi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Buzdolabınızdaki yiyecekler kış aylarında elektrik faturalarınızı nasıl etkiler?

Kış aylarında,  elektrik faturası büyük ölçüde artabilir ,  ancak enerji tüketimini azaltmak mümkündür .  Bunun için, yoğun olmayan saatlerde ısıtmayı kapatmak veya bazı cihazların fişini çekmek gibi doğru olanı yapmak önemlidir. Paradan tasarruf etmek için buzdolabımızdaki yiyeceklere karşı dikkatli olmak önemlidir. Bu, önemli olabilecek kış mevsiminde ödenen masrafları azaltmanın püf noktalarından biridir.

buzdolabı ve dondurucu

– Buzdolabınızdaki buzlanmayı yok etmeyin

Enerji faturanızı azaltmak için  bu alışkanlık idealdir . Cihazınız donmayı kendiliğinden ortadan kaldırmıyorsa, bu buzun oluşmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Ve haklı olarak, durum böyle olduğunda, buzdolabı motoru daha az verimli hale gelir. Don kaldırmak basittir ve fazla çaba gerektirmez.

enerji faturasını azaltmak

– Buzdolabında çok fazla yiyecek

Daha düşük enerji tüketimi için uzmanlar  , elektrik faturanızı artıran bir cihaz olabilecek buzdolabı ile ilgili başka önerilerde  bulunur . Bunun için bu ev aletinde bulunan yiyecek miktarını değerlendirmek önemlidir. İkincisi doluysa, ortalama güç tüketimi artabilir.  Bir İngiliz uzmanı ,  “Buzdolabınızda veya derin dondurucunuzda çok fazla yiyeceğiniz olduğunda, cihaz yiyecekleri soğuk tutmakta zorlanır ve bu da onu işini yapmak için daha çok çalışmaya zorlar” diyor.  enerjide. Buzdolabının çok daha az enerji tüketmesi için bu alışkanlıkların değiştirilmesi önerilir. Bu nedenle, aşırı yüklenmemesi ve aynı zamanda doğru sıcaklığa ayarlanması önemlidir.

enerji tasarrufu

Buzdolabının elektrik tüketimini azaltmak için enerji uzmanlarından diğer ipuçları

– Modern bir buzdolabına yatırım yapılması tavsiye edilir

Elektrikten tasarruf etmek için çözüm, günlük olarak kullandığımız ve çok enerji yoğun olabilen cihazda olabilir.   İngiliz enerji uzmanı Rick Hoskin ,  kış aylarında elektriğin maliyetinin yüksek olabileceğini, ancak değişikliklerin günlük enerji tüketimini azaltmak için finansal olarak faydalı olabileceğini açıklıyor. Elektrikten tasarruf etmek ve faturaları önemli ölçüde azaltmak için uzman,   birkaç on yıl önceki modellerden daha az tüketen modern buzdolaplarına yatırım yapılmasını tavsiye ediyor. Yeni bir model satın almak aylık faturanızı azaltır.

Aletler

 – Buzdolabının yerini kontrol edin

Enerjiden tasarruf etmek için, bu potansiyel olarak enerji yoğun ev aletinin yeri çok önemlidir. Uzman, ocaktan uzak olmasını ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmamasını tavsiye ediyor. Serin bir yerde buzdolabı, elektrik faturalarından tasarruf etmenizi sağlayabilir  ve enerji tüketimini azaltabilir .   Ve iyi bir nedenle, dış ısıya karşı savaşmak zorunda kalmayacak. Duvardan 10 santimetre uzağa yerleştirmek performansını optimize eder. Enerji tüketimini azaltmak için, soğuğun kaçmaması için contaların durumunu kontrol etmeniz önerilir. Buzdolabı aksesuarları hasar görürse, içlerine ısı sızabilir.

enerji performansını optimize et

– Buzdolabı sıcaklığını kontrol edin

Kışın aylık elektrik faturanızı azaltmak için buzdolabının sıcaklığını kontrol etmeniz önemlidir. Bu çok düşük olmamalıdır.  Daha ekonomik olması için 5 derecenin altına ayarlanması tavsiye edilir . Enerji tüketimini sınırlamak için dondurucular 18°C’nin altında olmamalıdır. Bu yeni alışkanlıklar, ay sonunda daha ucuz bir faturaya sahip olmanızı sağlayacak.

Ankastre buzdolapları

Anlamış olacaksınız: Kış aylarında elektrik tüketiminizi azaltmak ve faturalarınızı düşürmek için, enerji yoğun olabilecek buzdolabınızın kullanımına özen göstermeniz önemlidir. Birkaç alışkanlık önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlayacaktır

 

ev