Sürekli bereketli bir bahçeye sahip olmak istiyorsanız önerilerimiz tam size göre. Bu malzeme ile çok güçlü köklere ve çok sayıda çiçeğe sahip olacaksınız.

Bu içerikle çok güçlü köklere sahip olacaksınız.

Bitkileriniz soluyorsa veya çiçek açmaya çalışıyorsa endişelenmeyin . Sorununuzu çözecek bir çözümümüz var . Bu bileşenle tüm yıl boyunca çok güçlü köklere ve gür çiçeklere sahip olacaksınız .

Kimyasallar olmadan bitkiler nasıl tedavi edilir

Bitkilerin bakımı, özellikle yeşil parmak konusunda uzman olmayanlar için kolay bir iş değildir. Bitkilerin veya çiçeklerin bakımını yapabilmek için özelliklerini incelemek yeterli değildir , ancak harika sonuçlar elde etmek için bazı ipuçlarını da uygulamaya koymak gerekir .

Bitkilerin bakımı nasıl yapılır?

En yaygın ve sıklıkla yapılan hata genellikle bitkilerin sulanması ile ilgilidir. Pek çok insan, bir Phalaenopsis Orkidesi ve antoryumun aynı miktarda su alması gerektiğine inanır – bu kesinlikle yanlış bir düşüncedir.

Her bitki , coğrafi kökenine bağlı olarak , az ya da çok suya ihtiyaç duyacaktır. Örneğin , Kolombiya’nın tropik ormanlarına özgü Anthurium , daha ılımlı sulamaya ihtiyaç duyan bir orkideden daha fazla suya ihtiyaç duyacaktır .

Kaçınılması gereken en önemli şey, sözde su stresidir . Aynı şey ışık için de geçerli : bitkiler her zaman doğrudan ışınlamaya ihtiyaç duymazlar, aksine. Bazı durumlarda güneş ışınları sadece yaprakları kurutmak, kökleri yakmak gibi zararlar verebilir.

Köklerden bahsetmişken, güçlü bitkiler ve bol çiçekli yemyeşil bir bahçeniz olsun istiyorsanız , o zaman bu malzemeye ihtiyacınız var. Kimyasallara veya doğal olmayan gübrelere ihtiyacınız yok . Size sunduğumuz tarif basit ama her şeyden önce ekolojik!

Bu malzeme ile çok güçlü köklere ve çok sayıda çiçeğe sahip olacaksınız.

Sürekli yemyeşil , mis kokulu ve çiçekli bir  bahçe  istiyorsanız tekniğimizi denemelisiniz. Bu malzeme ile tüm yıl boyunca çok güçlü köklere ve güzel çiçeklere sahip olacaksınız.

Almanız gereken sihirli malzeme nedir? Size hemen söyleyeceğiz: konu pirinçle ilgili ! Bu mısır gevreğinin taneleri bahçeniz için harikalar yaratacak. Kullanabileceğiniz üç teknik var.

Kökleri güçlendirmek için pirinç taneleri

Birincisi şudur: Bir bardağa pirinç taneleri doldurun ve bunları bir karıştırıcıya dökün . 5 dakika karıştırın ve pirinç tozu elde edin Sonuncusu gerçekten besleyicidir, onu bitkilerinizin toprağını gübrelemek için kullanacaksınız : güçlü büyüdüklerini, sağlam kökleri olduğunu göreceksiniz ama her şeyden önce inanılmaz bir çiçeklenme sürecine tanık olacaksınız .

Bunun yerine ikincisi , pirinç tanelerini 30 dakika soğuk suda bekletmeyi  içerir . Bu süreden sonra, bu arada pirincin besin özelliklerini emmiş olan suyu bitkilerinizi sulamak için kullanacaksınız .

Üçüncü ve son teknik, her zaman pirinç taneleri içeren bir bardağı 10 dakika kaynar suda bekletmeyi içerir . Ayrıca bu durumda bitkilerinizi sulamak için filtreleyeceğiniz suyu kullanacaksınız .

Pirinç suyu, bitkilerin güçlü ve sağlıklı kökler geliştirmesine ve her şeyden önce birçok çiçeği avlamasına yardımcı olacak potasyum, fosfor ve magnezyum gibi besinler açısından zengindir . İnanılmaz sonuçlar elde etmek için her bitki için yalnızca 6 yemek kaşığı pirinç suyu gerekir : bitkileriniz aylarca gelişecek ve büyüyecektir.

Pirinç, fosfor, potasyum ve magnezyuma ek olarak, gerekli tüm besin maddelerini emerek yalnızca köklerin daha iyi büyümesini değil, aynı zamanda yaprakların da parlaklık ve parlak renkler kazanmasını sağlayan birçok protein içerir .