Bu malzemeyle bir daha tek bir sivrisineği bile göremeyeceğinizi biliyor muydunuz? Pencerelerinize koyun ve sonuçları göreceksiniz! Hangi madde olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrenelim!

pencerelerdeki içerik

Sivrisinekleri kovmak çok az zaman alır   ve tek bir bileşenle çok kolaydır çünkü etkilidir. Hangi içerikten bahsediyoruz? Esas olarak sivrisinekleri uçuran citronella ama burada size kullanabileceğiniz başka çareler de bırakıyoruz, bunların ne olduğunu öğrenelim!

Sivrisinek

Sivrisinekler de yazla birlikte geliyor

Yaz geldi ve beraberinde sıcaklar da geldi. Açıkçası güzel bir mevsim, plaja gitmek ve güneşin tadını çıkarmak,  açık havada olmak ve dinlenmek  , yürüyüş yapmak ve çok daha fazlası için ideal. Yaz aynı zamanda evleri havalandırmak, pencereleri açık tutarak güneşle ısıtmak için de idealdir ama aynı zamanda dezavantajları da vardır.

Aslında ısı ve yüksek sıcaklıklarla birlikte sivrisineklerin gelmesi kaçınılmazdır. Bu çok sinir bozucu böcekler sokar ve  genellikle ciltte çirkin izler bırakır  , bu nedenle saldırıya uğramaktan kaçınmak en iyisidir. Peki bu kadar çok insan varken ve onları uzak tutmak kolay değilse ne yapmalı? Eve girmek yerine çıkmalarını sağlamak için ne kullanılmalı?

Pencereleri açık bırakmak  içeriye girmelerini kolaylaştırır  ancak etkili çözümler kullanarak onları uzak tutmak ve sakin kalmak mümkündür. Sivrisineklerden kurtulmak ve onların eve girmesini engellemek için hangi malzemeleri kullanmamız gerektiğine bakalım.

Limon otu sivrisineklere karşı mükemmeldir.

Bu yoğun yeşil bitki her yere hoş bir aroma yayar. Pencere yakınlarına yerleştirilerek sivrisinekleri uzak tutmanızı ve pencereler açık olsa bile kendinizi sakin hissetmenizi sağlar.

Piyasada birçok ürün var ve   sivrisinekleri korkutmak ve aynı zamanda atmosfer yaratmak için geceleri yakılacak spreyler, çubuklar ve sitronella mumları bulabilirsiniz .

Daha sonra limon otu bitkisi yetiştirmek istiyorsanız nemli toprakta iyi yetiştiğini ve düzenli sulanması gerektiğini, su durgunluğunun oluşmasını engellediğini bilmelisiniz. Bitkinin iyi büyümesi ve uzun süre dayanması için gübrelemeyi unutmayın.

limon otu mumları

Bobinler sivrisinekleri uzak tutar.

Bobinler aynı zamanda sivrisinekleri kovmada da etkilidir ve   faydalarından yararlanmak için onları açmanız yeterlidir . Her spiral açıldıktan hemen sonra çalışır ve uzun süre dayanır. İstenilen sonuçları elde etmek için bazılarını açık tutmak yeterlidir.

Spirallerin hareketi genellikle hızlıdır  , kullanıma hazırdırlar ve uç kısmında bir çakmakla yakmanız gerekir. Bittiğinde alev söner  ve sağlığa zararlı olmayan hassas bir duman dizisi yayan küçük bir kor bırakır  , ancak sivrisinekleri kesinlikle evinizden uzak tutar. Spiraller birkaç metrelik bir yarıçap dahilinde açık havada kullanılabilir ve sivrisineklerin yanı sıra kaplan sivrisineklerini ve ısırıkları genellikle çok tehlikeli olabilen diğer sinir bozucu böcekleri de uzaklaştırır.

Etkili sivrisinek karşıtı Deet
Deet adı verilen bir maddeyi içeren sivrisinek karşıtı ürünler de bulunmaktadır. Etkili bir kovucu olduğu bilinen ve sivrisinekleri kovmak için yaygın olarak kullanılan bir maddedir   . Çeşitli sivrisinek kovucu ürünlerde aktif madde olarak kullanılır ve çeşitli konsantrasyonlarda kullanılır.

Kovucu etkisi kene, pire, at sineği gibi diğer böceklere karşı da etkilidir ve ciltteki etkisi 8 saate kadar sürer. Ancak dışarıda çok fazla zaman geçiriyorsanız, etkinliğini göstermek için iki veya üç kez uygulamanız önerilir. Deet şüphesiz işe yarıyor  ve uygulandıktan birkaç saat sonra sivrisinekler ilacın kokusunu alabildikleri için yanına bile yaklaşmıyorlar.

Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi daha dirençli sivrisineklerin ısırmasını önlemek için üç saat sonra tekrar uygulanması tercih edilir. Bu sayede sivrisinek ısırıklarının kurbanı olma korkusu olmadan dışarıda ve hatta pencereler içeride açıkken bile kalmak mümkün!

ev