Bahçeniz için sodyum bikarbonat içeren, bitkilerinizi yenilemenizi sağlayacak inanılmaz bir tarif.

Bitkilerinizi güçlü ve başarılı olacak şekilde büyütmek için her evde bulunan bu yaygın malzemeyi nasıl kullanmanız gerektiği aşağıda açıklanmıştır .

Donuk ve kuru bitkiler, nasıl düzeltilir

Her birimiz, temiz hava solumamızı ve gölgenin tadını çıkarmamızı sağlayan yemyeşil bitkilerle dolu yeşil ve renkli bir bahçeye sahip olmak isteriz. Ancak bazen, bu her zaman böyle değildir.

Çoğu zaman bitkiler , bahçemizin tadını çıkarmamıza izin vermeyen donuk ve kuru bir görünüme sahiptir. Ancak, gerçekten yanılmaz çareler vardır.

Donuk ve kuru bitkiler

Bahçemizin eski haline dönmesini istiyorsak öncelikle organik bir gübre alabilir veya yapabiliriz. Bitkilerimizin toprağına eklemek onları en iyi şekilde beslememizi sağladığı için önemlidir.

Aslında bitkiler, ışık ve havanın yanı sıra toprakta bulunan tüm besin maddelerini de emer. Bu nedenle ona potasyum ve magnezyum gibi maddeler vermek, bitkinize de vereceğiniz bir hediyedir.

Bitkilerin büyümesine yardımcı olmanın bir başka yolu da onları diğer bitkilerin yakınına yerleştirerek gerçek kombinasyonlar oluşturmaktır. Aslında bu sebzeler birbirlerine yardım edebilirler.

Örneğin çilek, sarımsak, lahana ve pırasanın yanında çok iyi büyürken, patatesin yanında çok zayıf büyür. Kekik yaban çileği, biberiye ve adaçayı yanında çok iyi yetişirken, fesleğenin yanında çok kötü yetişir.

Ancak bahçeniz için cankurtaran olan mucizevi bir bileşen var. Bahsettiğimiz bu, eminiz ki hepinizin mutfağında vardır.

Bahçe için kabartma tozu kullanın

Bunu herkes bilmez, ancak bahçe için ve özellikle patojenlerin varlığına karşı koymak için sodyum bikarbonat kullanmak mümkündür . Genel olarak bahçemizin sağlığını tehlikeye atan tüm hastalıklara karşı etkilidir.

Bu yaygın bileşeni kullanmadan önce, özellikle agresif olmaması için seyreltilmesi gerekir. Yani tek yapmanız gereken her litre suya 200 gram bikarbonat oranında su ile karıştırmak .

Bahçe için sodyum bikarbonat

Sağlıklı bitkileri sulamak için su yerine haftada bir kez kullanabilirsiniz . Ancak söz konusu bitki zaten hastaysa, bikarbonatı başka bir bileşenle birleştirmenizi tavsiye ederiz: beyaz undan bahsediyoruz.

Aslında bu iki malzemeyi birleştirerek, bitkilerimize zarar vermekten başka bir şey yapmayan tüm tırtılları bahçemizden uzaklaştırmış olacağız .

Öte yandan, en büyük tehdidiniz karıncalar ise , bu malzemeyi bitkinin etrafına yaymanızı ve bu minik böceklerin geçmesi zor bir tür sınır oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Genel olarak değerlendirebildiğiniz gibi, bahçe için sodyum bikarbonat bitkileriniz için geçerli bir müttefik ve hem hastalık hem de onlara zarar verebilecek böcekler için bir düşmandır.