Tek gereken bu içerikle bir bardak ve bitki canlanarak doğal güzelliğine geri dönüyor: söz uzmanlara.

Bazı gübreler vardır ki hiç dikkate alınmaz ama bitki ve beslenmesi için çok önemli bir görev üstlenirler. Çoğu zaman bahçıvanlar, kelimenin tam anlamıyla alınmayan bu tavsiyeyi verir. Çok az insan, bu çok özel malzemeden sadece bir fincan ile bir bitkinin saniyeler içinde hayata döndürülebileceğini bilir. Sektördeki profesyonellerin tavsiyesi ile netleştirelim .

Bitkiler için baklagiller: faydaları nelerdir?

Baklagillerin bitkiler için mükemmel bir gübre olduğunu çok az insan bilir . Bu malzeme sofralardan ve dengeli beslenmeden asla eksik edilmemelidir. Her zaman ekonomik bir bileşen olarak kabul edilen baklagiller, proteinler ve mineral tuzlar açısından zengindir. Açıkçası birçok çeşit mevcut, bu nedenle seçim yapmakta zorlanıyorsunuz .

Mutfak söylemini bir kenara bırakırsak , bu malzemeler bitkiler için de kullanılabilir. Gübre ve besin olarak mükemmeldirler.

Gübre

Bakliyat toprağı ve toprağı zenginleştirerek kimyasal gübrelerin daha az kullanılmasını sağlar . Aynı zamanda protein ürünleridir ve doğru beslenmeyen bitkileri canlandırmak için çalışırlar. Baklagillerin kullanımı aynı zamanda paradan tasarruf etmenizi sağlar, aynı zamanda artık kaybolan ekosistemde dengeyi bulmanıza da yardımcı olur .

Ayrıca tozlaşma söz konusu olduğunda, doğanın kendi haline bırakmasına izin veren en uygun kaynaklardır. Bu konuda uzman fidancılar, her bitki türü için son derece etkili olan yöntemlerini ortaya çıkarmak istiyor.

Bu malzemeden bir bardak: bitki hemen canlanır

Bahsedildiği gibi, baklagiller mutfakta ve dengeli beslenmede mükemmeldir, ancak çok az kişi bu malzemeden sadece bir fincanla bitkinin bir anda canlandığını bilir.

Uzmanlar sizi bir miktar kuru mercimek alıp bir kaseye koymaya davet ediyor.

Mercimek ve bitki canlanıyor

Hemen ardından yarım litre – gerekirse bir litre – su alın ve mercimeklerin üzerine dökün. En az 10 dakika en az 60 dakika kadar suyun bakliyatın tüm özelliklerini çekmesi için bekletin.

Hemen ardından su ve mercimekleri bir sürahiye dökün ve bitkileri ıslatın. Kolaylık sağlamak için suyu da filtreleyebilirsiniz, ancak her iki şekilde de bitkiler besinlerini alacaktır. Bu, şunları yapmanın doğal bir yoludur:

  • Toprağı besleyin;
  • Bitki hidrasyonunu artırın;
  • Onu yeniden canlandırın ve hayata döndürün;
  • Onu iyice besle.

Deneyimli fidanlıklar , bitkinin tekrar sağlıklı olduğunu ve güzel çiçekler açmaya hazır olduğunu görene kadar işlemi haftada bir kez tekrarlar . Mercimek alternatifi olarak aynı beslenme ve fayda ilkelerine sahip fasulye de kullanılabilir.

Her durumda, tesise olan ihtiyacı değerlendirmek için her zaman endüstri uzmanlarından tavsiye alın .