Evinizi böceklerden uzak tutmak için belirli bir malzemeye dayalı bazı basit ve çok etkili ilaçları kullanabilirsiniz.

Penceredeki çay kaşığı

Sıcak ayların ve güzel günlerin geri gelmesiyle birlikte bahar ve yaz mevsimlerinin temel sorunlarından biriyle bir kez daha karşı karşıyayız. Bu dönemde aslında  tüm evler bir kez daha her türden böceklerin meskeni oluyor  . Sineklerden sivrisineklere, karıncalar, örümcekler, tahtakuruları vs. dahil olmak üzere çeşitlilik gösterirler.

Açıkçası amaç, bu sinir bozucu “misafirleri” olabildiğince çabuk ortadan kaldırmaktır ve bunu yapmak için  genellikle  piyasada kolayca bulunabilecek farklı ürünlere güveniriz .

Ancak belirli spreylerin ve ürünlerin evinizi istila eden parazitleri yenmede etkisiz olması alışılmadık bir durum değildir.

Evdeki böcekleri korkutacak bir malzeme

Tavsiyemiz, kimyasal ürünleri unutup  doğal  , ev yapımı, ekonomik ve etkili bir kovucuyu denemenizdir.

Pek çok kişi, kabartma tozunun  böcekleri, özellikle de sinekleri ve karıncaları uzak tutmanın en iyi yollarından biri olduğunu bilmiyor  . Bir sprey şişesinde bir çay kaşığı karbonat, dört yemek kaşığı zeytinyağı ve 50 cl suyu  karıştırmanız yeterli  . İyice karıştırıldıktan sonra elde edilen çözelti böceklerin girebileceği bazı olası giriş noktalarına püskürtülür: örneğin pencere pervazlarına, aynı zamanda kapı önlerine ve duvarlarda oluşabilecek çeşitli çatlaklara da.

evdeki böcekler

 Her türlü böceği evinizden uzaklaştırmak için karbonatın yanı sıra daha birçok ürünün özelliklerinden faydalanmanız mümkün  .  Bunların arasında mükemmel bir doğal böcek kovucu olan limon da vardır  . Limon, mükemmel bir dezenfektan görevi görmenin yanı sıra, özellikle karıncaları uzak tutma yeteneğine de sahiptir. süreç çok basittir. Limonu kestikten sonra  bu dilimlerden bazılarını pencere pervazlarınıza  ve giriş noktalarınıza yerleştirin, böylece sinek ve karıncalarla hiçbir ilgisi kalmaz. Limon kokusu böcekler için oldukça rahatsız edici olurken, tam tersine   evin tüm odalarına oldukça hoş bir koku yayılmasına yardımcı olur.

Bir diğer harika böcek kovucu ise  beyaz sirkedir  ; amaç bir haşereyle mücadele etmekse önemli bir bileşendir. Uzmanlar her şeyden önce sivrisinekleri ve sinekleri evinizden uzak tutmanızı tavsiye ediyor. Bir bardağı beyaz sirkeyle doldurduktan sonra,  bu böceklerin olası girişini engellemek için cam ve kapıların yakınına yerleştirin. Kısa sürede bu çözümün mükemmel etkinliğini fark edeceğiz.

Lavanta ve nane diğer mükemmel böcek öldürücülerdir.

Lavanta  aynı zamanda özellikle örümcekleri kovmak için kullanılan müthiş bir böcek ilacıdır. Ancak lavanta güve, hamamböceği, sinek, sivrisinek ve pirelere karşı da oldukça etkilidir. Tek yapmanız gereken pencere pervazlarınıza güzel lavanta demetleri yerleştirmek veya   evinizin her odasına lavanta esansiyel yağı serpmek . Bu durumda da sonuç iki katına çıkıyor: böcekler yok ve her zaman çok hoş kokulu bir ev.

Lavanta

Son olarak nane,  evdeki her türlü böceği korkutmak için de kullanılabilir. Güçlü kokusu sayesinde bu bitki her türlü böceği kovabilen mükemmel bir böcek ilacıdır. Zararlılar nane kokusundan nefret ederler  , bu yüzden böcek istilasını kötü bir anı haline getirmek için birazını pencere kenarlarınıza koyun.

ev