Her zaman sağlıklı ve bereketli olmaları için bitkilere bir bileşen eklemenin yeterli olduğunu biliyor muydunuz? Eco, olağanüstü sonuçlar elde etmek için hangi içeriktir ve nasıl kullanılır!

Bitkilerinizin sağlıklı ve bereketli büyümesini ve aynı zamanda parlak olmasını nasıl sağlayacağınızı bilmek ister misiniz? Pekala, bitkilerinizin yapraklarını parlak ve tuzlu hale getirmek için toprağa ekleyebileceğiniz bir madde olduğunu bilmelisiniz .

Bitkilerin büyümesi için gerekli bir element olan suya eklemeniz gereken bir bileşendir, çünkü onsuz fotosentez gerçekleşemez. İkincisi , bitki için temel bir besin olan şeker üreten bir süreç olan su, toprak ve havanın birleşimi sayesinde mümkündür .

Ancak bazen yeterli değildir, bu nedenle bu işlemi daha etkili hale getirmek , bitkilerin daha hızlı büyümesi ve sağlıklı kalması için yeterli olacaktır . Ve sonra, nasıl yapılır? Sağlıklı ve parlak yapraklara sahip olmak için şekeri nasıl kullanacağımızı öğrenelim!

Sağlıklı bitkiler için şekerli gübre

Su bitkilerine suya biraz şeker eklemek onların daha hızlı büyümelerine yardımcı olur. Açıkçası makul bir miktar kullanmanız gerekiyor ve bunu aşmanıza gerek yok, bu nedenle dikkatli olmanız ve önerilen dozlara saygı göstermeniz gerekiyor.

Ev bitkileri

Şeker, bitkilerin beslenmesini sağlamak ve refahlarını önemli ölçüde artırmak için geçerli bir yardımcıdır. Kısa sürede bitkiler kendilerini yeniden canlandıracak ve yeni bir canlılık bulacaktır. Ayrıca yaprakların daha parlak ve şişkin olması onların güçlü ve sağlıklı olduklarını gösterir.

şeker karışımı nasıl hazırlanır

Şekerli karışımı hazırlamak çok basit, ihtiyacınız olan tek şey 4 bardak su ve bir bardak şeker. Bitkileri canlandırmak için bu bileşenle doğal bir gübre yapma prosedürü:

  • Bir tencereye 4 bardak musluk suyu dökün;
  • Tencereyi ocağa koyun ve orta-yüksek ateşte ısıtın;
  • Suyu kaynamaya getirin;
  • Bir bardak toz şekeri kaynayan suya atın;
  • Ateşi kapatın ve karışımı bir kaşıkla karıştırın.

Şeker tamamen eriyene kadar karıştırmaya devam edin . Karışım soğuduktan sonra bir sulama kabına dökün . Çözeltiyi her üç günde bir bitkileri sulayarak kullanın ve diğer iki gün sade su ile sulayın.

Evdeki bitkiler

Bitkileri gübrelemek için içecekler

Bitkileri gübrelemek , onları daha güçlü ve sağlıklı kılmak için şeker yöntemine ek olarak , yaygın olarak içtiğimiz içeceklere dayalı başka yöntemler de var. Bunlardan biri de içeriğindeki maddeler arasında şekerin de bulunduğu Gatorade’dir , bu nedenle bitki yetiştirmede etkilidir.

Şekeri gösteren mevcut çeşitler arasında sükroz, fruktoz ve mısır şurubu buluyoruz. Ancak Gatorade bitkiler tarafından sade suya göre daha yavaş emilir ancak bu detay da toprağa göre değişir.

Bitkiler istila belirtileri gösteriyorsa, şekerli su püskürtmek onları yok etmeye yardımcı olacaktır. Şekerli su, sarımsı, hatta neredeyse solmuş bitkiler için de mükemmeldir ve solüsyon onları kısa sürede canlandırarak yapraklarını parlak ve parlak hale getirir.

Gördüğümüz gibi, bitkilerinizin yapraklarının muhteşem görünmesini sağlamak için gübre olarak kullanmak üzere şekerle doğal bir çözüm oluşturmak kolaydır!