Evi parfümlemenin en kolay yolunun ne olduğunu biliyor musunuz? Radyatör nemlendiricisine bir malzeme eklemeniz yeterli: tüm ayrıntılar

lavanta kokulu radyatör

Evinize güzel kokular sürmek ve onu temiz tutmak , her gün hedeflerine ulaşmak için çabalayan çoğu insanın önceliklerinden biridir. Ancak bazen yüksek nem veya banyo ve kanalizasyondan gelen koku gibi dış faktörlerden dolayı engeller ortaya çıkar. Tüm bunlara karşı koymak ve sıklıkla önlemek için, radyatör nemlendiricisinin içine bazı malzemelerin yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Çaresiz atlamanıza ya da hiçbir sonuca yol açmayacak pahalı ürünler satın almanıza gerek yok; bunun yerine en iyi çözüm olabilecek basit ve etkili bir yöntemi benimseyin.

Evi radyatörden başlayarak parfümleyin: nasıl yapılır

evi kokulandırmak için defne

Yapay parfüm kullanmanıza gerek yok, radyatör nemlendiricisine birkaç malzeme koymanız yeterli, böylece her zaman taze ve temiz bir çevreye sahip olursunuz. Her odanın kokması ve bakımının sağlanması için ürünleri küçük miktarlarda kullanmanız yeterlidir. Açıkçası bu işlem ısıtma açıkken etkili oluyor çünkü sıcaktan dolayı güzel koku her yere yayılıyor.

Nemlendiriciye konulacak en popüler malzemeler şunlardır:

  • lavanta;
  • defne;
  • portakal ve mandalina kabukları.

Şunlar da ilginizi çekebilir: Bu harika numarayı kullanırsanız, evde ipte çamaşır kurutmak yalnızca birkaç dakikanızı alır.

Lavanta durumunda ise radyatörün içerisine birkaç dal yerleştirmek yeterli olacaktır ve buharlaşma sayesinde bitkinin kokusu evin her tarafına yayılacaktır. Aynı şey güneşte kurutulması ve ardından nemlendiriciye yerleştirilmesi gereken defne için de geçerlidir .

Son olarak mevsimine göre portakal, mandalina gibi meyvelerin kabuklarını da kullanmak mümkündür. Bunların da önce kurutulması ve ardından uygun kaba konulması gerekir.

Şunlar da ilginizi çekebilir:  Aromatik suları biliyor musunuz? Bunlar vücut için gerçek bir derde devadır: işte onları nasıl hazırlayacağınız

Piyasada bulunan ve damak tadınıza göre çeşitleri bulunan esansiyel yağları kullanmayı tercih edenler var . Bunlar küçük miktarlarda doğrudan nem alma cihazına yerleştirilmeli ve ardından yüksek sıcaklık sayesinde tüm odayı sarhoş etmelidir. Noel döneminde tarçınsız yapamayanlar var .

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLMAK, VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ  INSTAGRAM VE TİKTOK’TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Kısacası çok harcamak her zaman sonuç doğurmuyor. Gerçekten de, bazı durumlarda kaliteye ve istenen etkiye yol açan şey tam da ürünlerin sadeliği ve özgünlüğüdür.