Kokulu ütü suyunun kullanımı çok kolaydır ve kıyafetlerinize nefis bir ferahlık kokusu vererek ekstra bir dokunuş katar. Tek bir bileşen sayesinde bu suyu çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Keten suyu olarak da adlandırılan kokulu ütü suyu, ütü yaparken bir zevk dokunuşu ve yatıştırıcı bir koku katmak için kıyafetlerinize ve ev çamaşırlarınıza koku verebilir. İşte bunun gerçekleşmesi için nasıl gidileceği.

ütü suyu

Giysilerinizi parfümlemek için demir suyuna hangi maddeyi eklemeli?

Söz konusu bileşen gül suyundan   başkası değildir  .  Hoş kokusu  sadece duyuları memnun etmekle kalmaz,  gömlek yakalarını ütülemek için de mükemmeldir. İki bardak saf suya 10 damla gül suyu esansiyel yağı ekleyin ve ardından kıyafetlerinizi mumyalamak için ütünüzün suyuna dökün.

 

Gül suyu ve yapraklarıyla dolu bir testi

Giysiniz için parfüm de kaliteli ütüleme gerektirir, bu nedenle cihazınızın tabanını temizleyerek ütünüzün bakımını düzgün bir şekilde yapmayı da unutmayın. Bunu yapmak için  , bir bardak ılık beyaz sirke ve bir yemek kaşığı kaba tuzdan oluşan bir solüsyona bir sünger batırın.

Giysilerinizi diğer tekniklerle kokulandırın

Ütü suyunuza gül suyu veya size daha çok yakışan başka bir çiçek suyu ekleyerek kıyafetlerinizi başka tekniklerle mumyalayabilirsiniz.

Neye ihtiyacın var:

  • Sprey şişesi
  • Bir gül esansiyel yağı
  • Arıtılmış su

Başlamak için, spreye damıtılmış su dökün ve ardından 5 damla gül esansiyel yağı veya tercih ettiğiniz yağı ekleyin. Uçucu yağlar arasından örneğin  limonlu, lavantalı hatta naneli  olan ve kumaşlarınıza doğal bir koku verecek olanları seçebilirsiniz.

Spreyinizi kapatın, ardından tüm malzemeleri karıştırmak için bolca sallayın. Ardından kabı buzdolabınıza koyun ve ürününüzü 30 dakika veya daha fazla bekletin. Ütü suyunuzu kullanmak istediğinizde, ütülemeden  önce doğrudan kıyafetlerinizin üzerine serpin.

Giysilerinizin güzel kokması için ütü suyunun alternatifi nedir?

Ütü suyu kullanmak istemiyorsanız  kendi çamaşır spreyinizi  yapabilirsiniz ve bunun için ilginç bir alternatif var. Bu nedenle çamaşırlarınızı düzenli olarak yıkamanız ve  deterjanınızı  gül suyu, narenciye veya okaliptüs gibi kokulu yağlarla birleştirmeniz önerilir.

Çamaşırların yıkandıktan sonra çamaşır sepetinde uzun süre kalmamasına da özen gösterilmelidir. Ayrıca çamaşır makinenizi düzenli olarak temizleyin çünkü bakım yapılmaması çamaşırların kötü kokmasının başlıca nedenlerinden biridir. Bunu yapmak için  , beyaz sirkeyi  deterjan çekmecesine dökerek ve yüksek sıcaklıkta vakumlu yıkama programını etkinleştirerek kullanabilirsiniz.

Çamaşır makinesinin deterjan çekmecesine beyaz sirke eklenmesi

Çamaşırlarınızı kuruttuktan sonra nasıl taze tutuyorsunuz?

Burada da kıyafetlerinizin uzun süre taze kalması için doğru jestleri benimsemek gerekiyor. Eşyalarınızı dolaba geri koymadan önce tamamen kuru olduğundan emin olun. Bunu yapmak için, kurutucunuza uçucu yağlar koymayı  ve uygun şekilde bakımını yapmayı alışkanlık haline getirin.  Tabii ki, kötü kokulardan sorumlu herhangi bir faktörden arındırılmış giysilere sahip olmak istiyorsanız, çamaşırları açık havada kurutmak rakipsiz bir jest.

Kokulu suya gelince, sadece giysiler için değil, aynı zamanda en sevdiğiniz kokuyu kullanmak zorunda kalmadan güzel kokmanıza da yardımcı olduğunu unutmayın.

 

ev