Zeminin, özellikle de fayans veya linolyumdan yapılmış zeminlerin temizlenmesi çoğu zaman zor bir iş olabilir .

Bir euro ile temiz zemin

Artık temizliğe saatler harcamak istemiyorsanız, yeni uygulanmış gibi temiz ve parlak bir zemin elde etmenin birkaç yolu vardır.

Mükemmel zemin: gerçekleştirilebilir bir rüya

Ne kadar dikkatli olursanız olun, en ufak bir işarette zemin yine kirli ! Zeminlerinizi fazla zorlanmadan parlatacak çözümler istiyoruz ama bu mümkün mü?

Mutfağımızın, oturma odamızın, yatak odamızın ve hatta banyomuzun zeminini yıkamak için tek bir ürünümüz olsun istiyoruz!

Sadece etkili olmasını değil, iyice temizlenmesini ve parlak olmasını da isteriz . Elde edilebilecek tasarrufları hayal edebiliyor musunuz? Her şeyi rekor sürede temizleyen bir ürün istiyoruz .

Parlak zemin

Mucize bir ürün, her türlü zemini etkili bir şekilde temizlememize yardımcı olur. Bu şekilde onları kesinlikle kusursuz hale getirmek için!

Zemini derinlemesine temizlemek için bulaşık sabunu kullanabilirsiniz . Nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız aşağıda, temiz ve parlak bir zemin elde etmek için deterjanın özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmaya yönelik bazı öneriler bulunmaktadır.

Bulaşık sabunu

Zeminleri kolayca temizlemek istiyorsanız bu pratik tavsiyeye kulak verebilirsiniz. Öncelikle sıcak su, süpürge ve bulaşık deterjanı gibi temel malzemeleri alın .

Bulaşık sabunu

Şaşırtıcı bir şekilde bulaşık sabunu, fazladan para harcamanıza gerek kalmadan yerleri temizlemek için inanılmaz bir ürün olabilir .

Zemini temizlemeye başlamak için bir kovaya sıcak su dökmeniz ve yaklaşık iki yemek kaşığı bulaşık sabunu eklemeniz gerekir.

Daha sonra paspası bu solüsyona batırıp fayans veya linolyum zeminlerinizi temizlemek ve zorlu lekeleri çıkarmak için kullanabilirsiniz .

Parke zeminleriniz varsa temizlik için sıcak su ve bulaşık deterjanı karışımını kullanmaktan kaçınmak en iyisidir; çünkü bu, parkenin zarar görmesine veya eğrilmesine neden olabilir.

Ancak bu çözüm, fayans veya linolyum zeminlerdeki sinir bozucu lekeleri yağdan arındırmak ve çıkarmak için etkili bir şekilde kullanılabilir . Bu numarayı bilerek çok fazla zaman ve masraf harcamanıza gerek kalmadan kusursuz zeminlere sahip olabilir misiniz?  Sadece 1 euro ve zemin mükemmel.

Sadece 1 euro ve doğal malzemelerle temiz zemin

Çoğu deterjanın çevreye olumsuz etkisinin yanı sıra sağlık açısından da risk oluşturabileceği bilinmektedir .

Bu nedenle zeminleri temizlerken lekeleri çıkarmada oldukça etkili olabilecek beyaz sirke, bikarbonat veya Marsilya sabunu gibi doğal ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Ancak temizlenmesi en karmaşık parke türü olduğundan parke zeminlere dikkat etmelisiniz .

Parke zemin

Bu tür kaplamalar için zemini temizlemek için beyaz sirke ve kabartma tozu kullanmaktan oluşan doğal bir çözümümüz var . Bu yöntem fayans, parke ve linolyum gibi farklı zemin türlerine uygulanabilmektedir.

Beyaz sirke ve kabartma tozu bazlı çok amaçlı bir temizleyici oluşturmak için şu basit adımları izleyin: Bir kaba bir litre sıcak su dökün ve bir kaşık dolusu karbonat ekleyin, 1 euro’dan az bir miktarla zeminleriniz parlak olacaktır.

İstenilen çözeltiyi elde etmek için malzemeleri beyaz sirke ile iyice karıştırın. Ayrıca, koku vermek için en sevdiğiniz esansiyel yağdan birkaç damla ekleyerek temizleyiciyi kişiselleştirebilirsiniz .

Beyaz sirke ve karbonat karışımını temizleyici olarak kullanmadan önce çok sıcak suyla seyreltmeniz tavsiye edilir.

Her türlü zeminde kullanılabilen bu doğal yöntem, zemininizin özel ihtiyacına göre bez, mikrofiber paspas veya paspas kullanmayı da tercih edebilirsiniz . En iyi sonuçları elde etmek için doğru temizleme tekniğini benimsemek önemlidir .

Zemini temizlemeye başlamadan önce elektrikli süpürgeyle süpürmek önemlidir. Bu, tüm tozun temizlenmesi, paspasın içinde sıkışmasının veya daha da kötüsü temizlik sırasında yayılmasının önlenmesi için temel bir adımdır.

Zemini yıkamak için Marsilya sabunu

Marsilya sabunu, kimyasal içermeyen ve biyolojik olarak parçalanabilen, zeminlerin bakımı ve temizliği için oldukça etkili bir doğal temizleyicidir .

Mükemmel temizlik sunmanın yanı sıra mermer, parke ve fayans zeminlerin yıkanması için de uygun bir seçenektir .

Marsilya sabunu

Zeminleri yıkamak için Marsilya sabunu kullanarak birkaç basit adımı takip edebilirsiniz . Bir kovayı yarısına kadar ılık suyla doldurarak başlayın ve ardından iki yemek kaşığı kastil sabunu tozu veya cips ekleyin.

Biraz koku istiyorsanız, dezenfektan özelliğiyle bilinen Çay Ağacı yağı gibi esansiyel yağları da ekleyebilirsiniz Her şeyi iyice karıştırdıktan sonra paspası solüsyona batırın ve yerleri yıkamaya devam edin.

ev