Ev bakımı sırasında temizlenmesi en zor odalardan biri banyodur. Bazı mikroplar ve bakteriler orada birikerek lekelere, hoş olmayan kokulara neden olabilir ve hatta sağlığımız için zararlıdır. Neyse ki, bu rahatsızlıklarla mücadele eden %100 doğal çözümler var.

Tuvaletlerdeki kir ve diğer bakterilerden kurtulmak için yedi günde bir tuvalete atmanın sarımsak hilesini sizlere açıklıyoruz.

tuvaletleri temizlemek için

Banyoyu temizlemenin püf noktası

Banyo şüphesiz en çok mikrop ve kiri barındıran odadır. Haneler her türlü ticari çözümü kullansa da, klozet her türlü pislik için mükemmel bir ortamdır. Ancak bu büyükannenin hilesi sayesinde tüm bu bakterilerden etkili bir şekilde kurtulacaksınız.

Antibakteriyel özellikleri ile bilinen allisin içeriği de dahil olmak üzere sarımsağın sağlığa faydaları iyi bilinmektedir ve ayrıca mantarları yok eder.  ABD’deki Washington Eyalet Üniversitesi’nden  Journal of Antimicrobial Chemotherapy’de yayınlanan bir  araştırma , sarımsakta bulunan bir bileşik olan alil sülfürün, Campylobacter bakterileriyle (bağırsak enfeksiyonlarının en yaygın nedenlerinden biri) savaşmak için popüler antibiyotiklerden 100 kat daha etkili olduğunu buldu. .

Sarımsakları soyun

Sarımsak tuvalette nasıl kullanılır?

Hepimizin bildiği gibi, tuvalet evde sıklıkla kullanılan bir odadır ve bu nedenle temiz, dezenfekte edilmiş ve kötü kokulardan uzak tutmalıyız. Ancak mikroplar ve bakteriler sağlığımızı riske atıyor. Bu durumda ne yapabilirsiniz? Bu adımları izleyin ve tuvaletiniz temiz olacaktır.

Bir diş sarımsağı soyun ve yatmadan önce tuvalete atın   . Bütün gece bırakın. Ertesi sabaha kadar klozet kullanmayın. Prosedürü her yedi günde bir tekrarlayın. Bunu yaparsanız ne olur? Faydaları çoktur! Özellikle sarı kalamin lekelerini yok eder, bakterileri yok etmeye ve dezenfekte etmeye yardımcı olur. Ayrıca sağlığa zararlı ve kötü kokulara neden olan mikroorganizmaları da temizler.

Kabartma tozu ve limon

Tuvaletleri temizlemek ve beyazlatmak için karbonat ve limon

Sarımsak kullanmanın diğer yolları: Bir tavada suyu ısıtın, bir diş kıyılmış sarımsak ekleyin ve tavayı kapatın, ardından ısıyı kapatın. Kapak açıkken 15 dakika bekletin, ardından bakterileri temizlemek için karışımı tuvalete akıtın. Veya   sarımsak infüzyonunuzu dökmeden önce kaseye   kabartma tozu serpebilirsiniz.  Böylelikle kötü kokulardan da kurtulmuş olursunuz. Daha yoğun bir beyazlatma etkisi için isteğe bağlı olarak limon suyu ekleyin.

ev