Diş macununuzu hiçbir zaman çöpe atmak zorunda kalmazsınız çünkü ürünün her damlasını geri kazanmanın bir yolu vardır. Aslında israf etmemek için bu şekilde kullanmanız gerekiyor.

diş macunu tüpü

Genellikle ağız hijyeni için diş macunu alıyoruz ve bunu her gün, hatta günde birkaç kez diş fırçasıyla birlikte kullanmak çok önemli. Belki bilmediğiniz şey ise bu ürünü farklı bir şekilde de kullanabileceğinizdir. Aslında diş macunu, özellikle ev işleriyle ilgili çeşitli ev sorunlarını çözer .

Diş macunu

Diş macunu binlerce kullanım alanı olan bir üründür ve aslında aşağıda size diş macununuzun küçük bir kısmını bile kesinlikle israf etmemeniz gerektiğini göstereceğiz. Sadece temizlemek için bir tane satın almanıza gerek kalmayacak ama pratik olarak bitmiş olanı nasıl kullanacağınızı size göstereceğiz. Hepsi bir sonraki paragrafta.

İşte diş macununu israf etmemenin yolu

Boş diş macununuzu atmayın . Aslında şimdi size onu nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Sadece kesin ve gerçekten geçerli bir alternatif kullanım bulacaksınız. İki uzun kürdaya ve iki pamuklu çubuğa ihtiyacınız olacak. Daha sonra küçük bir lastik bant alın ve iki kürdanı bir uçtan birbirine sabitlenecek şekilde birleştirin.

Daha sonra neredeyse bitmiş diş macunu tüpünü bağlı iki kürdanın içine yerleştirin. Şimdi serbest kalan diğer iki ucu da bloke etmek için başka bir elastik kullanın. Artık iki kürdanı kapağa doğru kaydırarak tüm ürünü geri kazanacaksınız ve kaybetmeyeceksiniz.

Diş macunu şeritleri

Ancak küçük kalıntı parçaları hala plastik tüpe bağlı kalacaktır ve şimdi bunların ne işe yarayabileceğini görelim. Daha sonra biraz makas alın ve yaklaşık 2 santimetre uzunluğunda tüp şeritleri kesin . Daha sonra kısa kenarından keserek açın, böylece temizlik için kullanabilirsiniz.

Örneğin, üzerinde bulunan kireç lekelerini çıkarmak için bu açık diş macunu şeritlerinden birini musluğa sürtebilirsiniz . Aslında mevcut olan küçük miktar, her şeyi ortadan kaldırmanıza yardımcı olmak için yeterlidir. Daha sonra kuru bir bezle silin ve işlem tamamdır. Ancak tek yol bu değil.

Nasıl kullanılacağına dair daha fazla yöntem

Önerebileceğimiz başka kullanım alanları da   var . Her zaman önceden açılmış şeritleri kullanmalısınız. İşte buradalar:

  • Tencere kapakları : Kir genellikle kapakların üzerine, özellikle de kenarlara yerleşir. Yapmanız gereken tek şey, gizli kirleri ortadan kaldırmak için bu şeridi hem iç hem de dış kenarlardan geçirmektir. Ayrıca cama parlaklık verecek ve kötü kokuları ortadan kaldıracaktır.
  • Ayakkabı tabanları : Başka bir şerit alın ve ayakkabı tabanlarınızın üzerinden geçirin. Genellikle çoğu ayakkabıda bu bulunur ve beyazdır. Açık renk olduğundan çabuk kirlenmeye eğilimlidir ve bu şekilde kısa sürede çözersiniz. Aslında çok az şeye ihtiyaç vardır: fazlalığı gidermek için ovalayın ve ardından nemli bir bezle silin.
Ayakkabılarınızın tabanlarını temizleyin
  • Demir : Burada sıklıkla kireç birikintileri oluştuğundan ütünün üzerine bir şerit geçirebilirsiniz. Tüm kalıntıları en iyi şekilde gidermek için eski bir diş fırçasına da ihtiyacınız olacaktır. Daha sonra nemli bir bezle silin.
  • Lekeleri ortadan kaldırın : Bu durumda duvardaki lekelerden bahsediyoruz. Özellikle beyaz duvarlar için. Aslında, duvarı daha fazla çizmeden şeridi yavaşça lekenin üzerinden geçirin ve ardından sıcak suyla nemlendirilmiş bir bezle lekenin üzerine sürün.
ev