Ev aletlerinin hayatımızı çok kolaylaştırdığı aşikar. Ancak işlerini en iyi şekilde yapabilmek için biraz yardıma da ihtiyaçları var.

Bu konsept, çamaşır makinesi ve kurutucu da dahil olmak üzere her türlü cihaz için geçerlidir   .

Bu cihazları kullanarak çamaşır yıkamak ve kurutmak oldukça basittir ve açıkçası herhangi bir çaba gerektirmez.

 Ancak aynı zamanda basit bir yıkama veya kurutma işlemiyle kıyafetlerimize yapışan saçları, tozu ve saçları çıkarmak da zordur  .

Ama merak etmeyin! Bu sorunu çözmek çocuk oyuncağı olacak. Sadece okumaya devam etmelisin.

Çamaşır makinesinde yıkarken basit bir sünger kullanarak kıyafetlerimizdeki tüyleri ve tüyleri alıyoruz.

Yıkama sırasındaki bu can sıkıcı sorunu ortadan kaldırmak için   genellikle bulaşık yıkamada kullandığımız sıradan bir sünger kullanmanız yeterli olacaktır . Bu durumda sünger, çamaşır makinesinin tamburuna yerleştirildiğinde  çamaşırlarımızdaki tüyleri çıkarabilecektir  .

Dikkat:   Kıyafetlere zarar vermemek için çok sert olmayan bir sünger kullanmak gerekir . Yıkadıktan sonra süngeri sepetten çıkarabilir ve saç ve kürkün nasıl sıkıştığını görebiliriz.

Ancak  çamaşırlarımızı çamaşır makinesine koymadan önce sorunumuzu çözmek istiyorsak lastik eldiven kullanabiliriz  .

Bu durumda giysiyi pürüzsüz bir yüzeye iyice yaymak  ve ardından eldivenimizi üzerine serpmek gerekir  . Daha sonra sonucu kolaylıkla yıkama sepetine koyabiliriz.

Ancak kadife veya mikrofiber kıyafetleri , saçları ve tozu çeken kumaşları yıkamamız gerekiyorsa  , onları ters çevirip çamaşır makinesine koymamız  yeterli olacaktır   .

Kurutma makinesini kullanırken kıyafetlerimizdeki tüyleri ve tüyleri nasıl temizleyebiliriz?

Ancak kurutucuda   , giysilerinizdeki saçları ve tüyleri çıkarmak için, bir  kurutma kağıdı yerleştirmeniz yeterlidir  . Bu sayede sac elektrostatik etkiyi ortadan kaldıracaktır.

Kurutma makinesini temiz, saç ve tozdan uzak tutmak için, kabının her 2 kurutma seansında bir temizlenmesi iyi bir fikirdir   .

Kabı çıkarıp lavaboya götürmelisiniz. Doğru şekilde açtıktan sonra  biriken tüm tozu temizleyin ve ardından olası kalıntıları bir fırçayla temizleyin  .

Ayda bir kez  sabun ve suyla,  her zaman bir fırça kullanarak yıkıyoruz .

Ancak kurutma makinesinin içini temizlemek için,  biraz su ve biraz sirke içeren solüsyonu bir bezin üzerine sıkarak  tüm iç kısmı ve tamburu temizlememiz gerekir. Bu temizliğin yılda en az iki kez yapılması gerekmektedir   .

Tankı da temizlemek için  içine  biraz  sirke döküp  her şeyi elimizle hafifçe sallayıp boşaltmalıyız.

Bu noktada sadece işe koyulmamız gerektiğini söyleyebilirim.

ev