Bu yazıda size mutfak süngerlerini kullanmaya devam etmek için gerçekten sansasyonel bir numara göstereceğiz. Ne yapabilirsin? İşte bu özel konuyla ilgili tüm ayrıntılar.

Sünger kesim

Yemekten sonra öğle veya akşam yemeğinde kullanılan tabak ve tencerelerin hemen yıkanması çok önemlidir . Aslında yıkamanın daha pratik ve hızlı yapılabilmesi için tüm kabuklanmaların ortadan kaldırılması önemlidir.

Bu nedenle tavsiyem bulaşıkları yığmamak ve temizliği ertesi güne ertelememektir . Gerçekten zamanınız veya arzunuz yoksa, en azından kaba kirleri temizlemeniz veya her şeyi biraz sıcak su ve sabunla ıslatmaya bırakmanız tavsiye edilir.

Aslında tencereleri, tabakları ve tabakları otomatik ve hızlı bir şekilde yıkamanıza olanak tanıyan pratik mutfak aleti olan bulaşık makinesi herkeste yoktur. Bu araca sahip olmayan herkesin bu nedenle bu elemanları manuel olarak temizlemesi gerekecektir .

Bunu yaparken iyi bir bulaşık deterjanının yanı sıra bol sabır, dirsek yağı, eldiven ve mutfak süngeri yardımıyla kendinizi silahlandırmanız tavsiye edilecektir . Deterjana batırılmış bu son parça, mevcut kirleri temizlemenize ve tabak, tencere, çatal bıçak takımı ve bardakların yeniden parlamasına yardımcı olacaktır.

Hangi numara mutfak süngerlerinizi farklı kullanmanızı sağlayacak ? Bu unsurun kullanımının pratikliğini çeşitli yönlerden geliştirecek bir yöntem keşfetmenize yardımcı olacağız. İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Mutfak süngerleri: bunları farklı şekilde nasıl kullanacağınız

Bulaşık süngerleri selüloz malzemeden üretilmiş olup, tüm bulaşıkları en iyi şekilde temizlemenizi sağlayarak deterjanın köpürmesini sağlar. Süngerin arka kısmı daha pürüzlüdür ve tencere ve tabaklardaki inatçı kirleri ve kabuklanmaları temizlemenize olanak sağlar .

Mutfak süngerleri

Ayrıca evin bu özel alanındaki lavabo, mutfak tezgahı ve diğer çeşitli yüzeylerin temizliği için de idealdir. Normal olarak süngerler kullanıldıkça ve zamanla aşınır . Bu nedenle her 15-20 günde bir bu elemanın değiştirilmesi gerekecektir.

Yeni bir süngerle bulaşıkları ve tencereleri temizlerken yeniden tam etkili olacaksınız. Ayrıca eski bir sünger, içinde çok sayıda bakteri barındırabileceğinden hijyenik açıdan en iyisi olmayacaktır.

Ancak bu yazımızda mutfak süngerlerinizin ömrünü uzatmak için inanılmaz bir yöntem keşfetmenizi ve bunları bazı durumlarda alternatif ve daha verimli bir şekilde kullanmanızı istiyoruz. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Harika numara

Bir mutfak süngeri sadece orijinal haliyle kullanılabileceği gibi normal bir kesici kullanılarak kesilmesi de mümkün olacaktır . Örneğin ortada bir tarafında küçük bir kısmı kesebilirsiniz. Bu sayede süngerinizi mutfak tezgahı üzerinde serbest bırakmanıza değil, lavabonun üzerine sığdırmanıza olanak sağlayacak bir alan yaratmış olacaksınız .

Mutfak süngeri makyajı

Yine kesici ile sünger üzerinde kesikler oluşturarak ızgaraları ve benzeri birçok unsuru daha iyi temizleyebilirsiniz. Ancak burada bitmiyor. Örneğin önceden kestiğiniz küçük parçaya tahta bir çubuk uygulayabilirsiniz . Bu hamle hangi amaca hizmet edecek?

Bu çubuğu sünger parçasının ortasına ellerinizi acıtmamaya dikkat ederek yerleştirerek küçük camları veya daha dar ve dar alanları daha etkili bir şekilde temizlemek için kullanabilirsiniz .

Ayrıca süngeri kesebilir, elastik bir bantla bağlayabilir ve çok büyük olmayan bardak veya kapların içine sığmasını sağlamak için her zaman tahta çubuklar kullanabilirsiniz. Bu nedenle mutfak süngerinin , en zorlu bölgelerden bile en inatçı kirleri çıkarmak için gerçekleştirebileceğiniz birçok alternatif kullanım alanı bulunmaktadır . Sadece biraz pratikliğe ihtiyacınız olacak.

ev