Evde hamamböceği, karınca ve sivrisinek bulunmasını önlemek için doğa bize böcekler için öldürücü bir karışım sağlar, biz insanlara zararsız.

Sıcaklarla birlikte içimizdeki istenmeyen canlıların uyanışı her geçen gün daha da belirginleşiyor.

Evin onlar için aranan bir yaşam alanı olmasını önlemek için ilk yapılması gereken temizliğe maksimum özen göstermektir. Mutfaktan başlayalım ve şeker, un, tuz, yiyecek artıklarının iyi kapatıldığını kontrol edelim, böylece parazitlerin dikkatini çekmemek için, artıklar için açgözlü. Çöp tenekesini her zaman dikkatlice kapatıyoruz, kirli bulaşıkları lavaboda bırakmıyoruz ve ayrıca ocağı mükemmel durumda tutuyoruz. Her yemeğin sonunda kırıntıları çıkarmak için yerleri süpürüyoruz.

Suyun durgunluğu olmadığını kontrol ediyoruz: böcekler ona çekiliyor ve onlar için olduğu gibi bizim için de bir yaşam kaynağı.

Gerekli tüm önlemleri aldıktan sonra, uygunsuz varlıklarından kurtulmak veya istilalarını önlemek için kimyasal ve endüstriyel ürünlerin kullanımından mümkün olduğunca kaçınıyoruz. Sağlığımıza ve çevreye zararlı olmalarının yanı sıra tozlayıcılara karşı da güçlüdürler. Bu gezegenin iyiliği için hayatta kalmalarını mümkün olduğunca korumalıyız.

Neyse ki, sadece toksik olmayan ve doğal içeriklere dayanan çok güçlü bir böcek ilacı hazırlayabiliriz. Onun yardımıyla, etli böcekleri ve bitki yaprak bitlerini de ortadan kaldırabileceğiz. Kısacası, herhangi bir parazitin istilasını ortadan kaldırabilen ve önleyebilen gerçekten ölümcül bir karışım keşfetmek üzeresiniz.

Nasıl ilerleyeceğimizi görelim!

Böcekler için öldürücü karışım hazırlıyorum ve artık evde hamamböceği, karınca, sivrisinek yok

Böcekler için öldürücü karışım hazırlıyorum ve artık evde hamamböceği, karınca, sivrisinek yok

Bu çok güçlü ve etkili böcek ilacını hazırlamak için şunları elde etmeniz gerekir:

  • 1 su bardağı beyaz şarap sirkesi;
  • 2 çubuk tarçın;
  • 1/2 çay kaşığı kabartma tozu;
  • 1 su bardağı sıvı yer deterjanı.

İlk bileşenle başlayalım: beyaz sirke, mikropların ve bakterilerin çoğalmasını önleyebilen doğal bir antibakteriyeldir. Keskin kokusu, böceklerin ve hayvanların hassas koku alma duyusu için çok can sıkıcıdır. Tarçın da sevmiyorlar. Bu nedenle, bu iki bileşenin kombinasyonu, sivrisineklere, karıncalara, hamamböceklerine ve sivrisineklere karşı yürütmek üzere olduğumuz savaşın kazananıdır.

Boş, temiz bir sprey şişesi alın, sirke ve deterjanı dökün, ardından tarçın çubuğunu ve kabartma tozunu ekleyin. Musluğu vidalayın ve kuvvetlice sallayın. Şimdi en az 24 saat dinlendirin, bu şekilde tüm malzemeler mükemmel bir şekilde birleşecek ve çubuk alkolü aşılayarak gerçekten belirleyici olduğunu kanıtlayacaktır.

Bu süreden sonra, odanın her yerine, evin köşelerine, pencere korkuluklarına, perdelere ve halılara, zemine ve aynı zamanda bitkilere püskürtün.

Ve günlerce zararlılara elveda diyebilirsiniz!

Kolay değil mi?!

ev