Bu pişirme malzemeleri karışımıyla hamamböceklerini, sinekleri ve sivrisinekleri ortadan kaldırın

Isınmaya başladığında, dezavantajlardan biri kesinlikle birçok böceğin varlığıdır. Özellikle, hayatımızı gerçekten karmaşık hale getirebilecek hamamböceği, sinek ve çeşitli sivrisinek türleri vardır. Bununla birlikte, kimyasallara başvurmak her zaman gerekli değildir, bunun yerine doğal ilaçlara başvurmak gerekir. Gelin daha yakından bakalım.

Kimyasallardan kaçınırken hamamböceği, sinek ve sivrisinekleri ortadan kaldırır

Böcekleri kovmak için kimyasallardan kaçınmak neden daha iyi olur? Çünkü bunların birçoğunun özellikle agresif olduğu ortaya çıkıyor. Bu, hayvanlara, bitkilere ve insanlara zarar verebilecekleri anlamına gelir. Çoğu durumda çocukları ve hayvanları uzak tutmanın ve odaların havalandırılmasının tavsiye edilmesi tesadüf değildir. Güvenli tarafta olmak için doğal çözümler ve zararlı olmayan ilaçlar kullanmanızı öneririz. Bununla birlikte, yazın bu açıdan en karmaşık zamanlardan biri olduğu açıktır: birçok böcek kış uykusundan çıkar ve kış için yiyecek almaya çalışır. Saklanma yerlerine ve erken uyarılara dikkat edelim: zamanlama belirleyici olabilir.

Hamamböceği ve diğer böcekleri yok etmek için doğal çözümler

Peki bu talihsiz durumu çözmek için ne yapılabilir? Çok işinize yarayacak çok etkili ve %100 doğal bir yöntem var. Bu, kahve ve karanfil kullanımını içerir. Ama daha yakından bakalım. Önce bir bardağa birkaç yemek kaşığı pirinç koymalı ve karanfillerin en iyisini yerleştirebileceğimiz şekilde açmaya başlamalıyız. Bu noktada bir fincan kahve, tabii ki kahve tozu ekliyoruz ve harika bir küçük numara ile ilerlememiz gerekiyor. Genellikle ateşle yakılan kısım olan mumdan bir fitili ayırın ve kahve tozunun içine yerleştirin, tutmaya çalışın.

Bu durumda, küçük bir kase yapmaya çalışırken bir kaşıkla yardım almak faydalı olabilir: açıkçası her şeyi yapmak için parmaklarınızı kullanmaktan korkmayın. Bu noktada fitili yakarak ilerleyebiliriz ve ortamdaki tüm aromanın nasıl genişlemeye başlayacağını hemen fark edeceğiz. Evin önemli alanlarına bu şekilde “dekore edilmiş” bir veya daha fazla kap yerleştiriyoruz: pencerelerin ve kapıların önüne, yani böcekler için tüm erişim yollarına. Aslında, bir çeşit %100 doğal limon otu yapmış olacağız ve hepsinden önemlisi çok basit ve çok kullanışlı, neredeyse hiçbir ücret ödemeden! Bir deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.

ev