Ayakkabı ya da kıyafet ambalajlarında bulunan bu poşetleri atmayın, evde çok kullanışlıdırlar. Nedenini görelim.

Silika poşetler

Bu poşetlerin kullanım alanları çoktur. Silika jel poşetleri nemi emmek ve eşyaları kuru tutmak için kullanılır . Pek çok şeyle karşılanıyorlar: yeni ayakkabılar, ilaçlar, çantalar.

Ancak bunları çöpe atmak yerine, amacına uygun olarak yeniden kullanabilmek için saklayın.

Bu poşetleri atmayın, evde çok kullanışlılar

Poşetleri atmayın

Bunları kamera çantanızda veya teknolojinizi sakladığınız yerde saklayın. Nemi elektronik cihazlardan uzak tutmak için mükemmeldirler ve kamera lenslerinde küf ve mantar oluşmasını önlemeye yardımcı olurlar.
Bu poşetlerin kullanım alanları çoktur. Silika jel poşetleri nemi emmek ve eşyaları kuru tutmak için kullanılır. Pek çok şeyle geliyorlar: yeni ayakkabılar, ilaçlar, çantalar.

BU YAZIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Şeffaf mutfak filmi: Evde kimsenin bilmediği ustaca kullanımlar

Bunları telefonunuzun ıslanacağı zamanlar için saklayın. Hafif bir sıçrama ise, temizleyin ve kuruması için jel poşetleriyle birlikte kapalı bir torbaya koyun. Telefonunuz suya düşerse aynı işlemi birkaç silika jel paketiyle yapın ve birkaç gün bekletin. Daha fazla emilim için pakete pirinç ekleyebilirsiniz. Birkaç gün geçene kadar telefonu açmaya çalışmayın.

BU YAZIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tüm evi temizlemek ve dezenfekte etmek için tek bir ürün | Sitrik asidin birçok ustaca kullanımı

Kutularda saklanan bir sürü eski fotoğrafınız varsa, bunların içine jel paketleri koyun. Baskıların yapışmasına, renginin bozulmasına ve bozulmasına neden olan nemi uzak tutmaya yardımcı olacaktır. Fotoğraf albümlerinizin bulunduğu kitaplıkların arka kısımlarında da aynı amaçla saklayabilirsiniz.

Küf ve nemi uzak tutarlar

Küf kokularını uzak tutmak için mükemmeldirler . Bunları havlu dolabının arkasına veya battaniye veya kıyafetlerin bulunduğu kaplara yerleştirin. Eski kitaplar için de işe yararlar: Koku çıkaran bir favoriniz varsa ikisini de ağzı kapatılabilir bir torbaya koyun ve ne olduğunu görün. İçeriklerini korumak için bunları dosya dolaplarınızın altına yerleştirin. Bu eklemeyle doğum belgesi ve diğer önemli belgeler gibi şeyler güvende olacak.

Ayrıca bahçede çok kullanışlıdır!

Bahçıvanlar ayrıca bunların yararlı olabileceğini de göreceklerdir. Tohum topluyorsanız, ekimden önce küflenmelerini önlemek için bunları jel poşetlerle saklayın.

BU YAZIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Artık kullanmadığınız veya hoşlanmadığınız parfümleri atmayın: Bu şekilde kullanın, artık onlarsız yaşamak istemeyeceksiniz.

Kendi kurutulmuş çiçeklerinizi veya yapraklarını kurutuyorsanız jel poşetler kuruma sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca çiçeklerin orijinal renk ve şekillerini korumalarına yardımcı olurlar.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLMAK, VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ INSTAGRAM VE TİKTOK’TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Gümüş takılarınızla birlikte saklarsanız kararmayı önlemeye yardımcı olurlar. Aynı durum dikiş kutusundaki iğneler ve benzeri eşyalar için de geçerlidir.

İşitme cihazları ter nedeniyle nemlenebilir, bu nedenle bu jel poşetlerle kurutabilirsiniz. İlk önce pilleri çıkarın. Jel poşetlerini kullanmadığınız zamanlarda, bunları ağzı kapatılabilir bir torbada saklayın. Bir süre kullandıktan sonra eğer işlerini düzgün yapıyorlarsa nemle dolarlar ve çalışmayı bırakırlar. 200 derecelik fırında yaklaşık iki saat bekleterek daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.