Press ESC to close

Bu püf noktaları ile cam ve pencerelerdeki yoğuşmaya elveda deyin!

Damlacıklarla dolu pencerelerdeki o patinaya bakarak, yoğuşmaya veda etmek istediğinizi kaç kez düşündünüz? Sonsuz!

Diyelim ki bu hale, sıcaklıktaki ani değişim nedeniyle oluştu ve kışın pencereleri bulutlu bulma olasılığı çok daha yüksek. Bununla birlikte, bundan kaçınmak için ne yapabiliriz? Başlangıç olarak, çok şey armatürlerin tipine bağlıdır, aslında en modern olanlar hava geçişini en aza indirecek şekilde düzenlenmiştir. Bununla birlikte, kendinizi bu can sıkıcı soruna karşı günlük bir savaş verirken bulursanız, ilk ipucu odayı mümkün olduğunca havalandırmaktır, bu su damlacıklarını kurutacaktır. Mümkünse, perdelerin yanına bir kase kaba tuz veya pirinç koyarak odanın nemini alın.

Evde kıyafet asmaktan kaçının ve mobilyaları sansevieria veya pothos gibi sünger görevi görebilecek bazı bitkilerle zenginleştirin.

Ancak yoğuşmadan anında kurtulmak için doğal çözümler istiyorsanız, işte size çok faydalı bazı ipuçları!

Bu püf noktaları ile cam ve pencerelerdeki yoğuşmaya elveda deyin!

Bu püf noktaları ile cam ve pencerelerdeki yoğuşmaya elveda deyin!

En iyi bilinenle başlayalım: bir gazete sayfası. Dikkat, bir dergi değil, bir gazete. Yalnızca belirli bir mürekkeple karıştırılmış bu tür kağıtlar nemi emebilir ve ortadan kaldırabilir. Tek yapmanız gereken onu yuvarlamak ve anında kaybolduğunu görmek için pencerelerin üzerinden geçirmek.

Limon suyuyla da deneyebilirsiniz. Bu durumda, çifte etki elde edeceksiniz: odalarda temiz pencereler ve taze koku. İki limonun suyunu süzün ve bir sprey kabına dökün. Bir bardak su ekleyin, çözeltiyi eşitlemek için çalkalayın ve camın üzerine püskürtün. Temiz bir pamuklu bezle silin ve gösterinin tadını çıkarın!

Alkol sirkesi de işe yarar, bir buharlaştırıcıya koyun, eşit miktarda su ekleyin, ardından bu gerçekten etkili karışım ve el değmemiş bir bezle camları temizlemeye devam edin.

Ya da tekrar: Marsilya sabunu, yoğuşmaya karşı mükemmel bir müttefik olduğunu kanıtlıyor.

Bir çorba kaşığı bir su banyosunda eritin, bir şişeye aktarın, 400 ml suyla karıştırın ve çözeltiyi pencereleri ve armatürleri temizlemek için kullanın. Daha önce hiç olmadığı kadar parlayacaklar!

Son olarak, patates kullanımını ihmal etmeyin. İçerdiği nişasta, yağmur damlacıkları için cila ve kovucu olarak çalışır. Tek yapmanız gereken bir patatesi ikiye bölmek ve tekrar mutlak şeffaflığın tadını çıkarmak için pencere ve duş camlarının üzerinden geçirmek.

Harika, değil mi? Ya sen? Hangi yöntemi tercih edersiniz veya benimseyeceksiniz?

ev