Çürümüş ve sararmış bitkiler? Bu yöntem sayesinde kısa sürede güzel ve gür bir görünüme kavuşurlar.

Sararmış veya çürümüş bitkiler, bakımsızlıktan, aşırı sulamadan veya saksının o tür bitki için uygun olmayan şekilde konumlandırılmasından başka bir şey değildir. Tüm bunlara, ölene kadar bitkinin özsuyuyla beslenen böceklerle olası bir hastalık eklenir. Uzmanlar onlara yardım etmenin yollarını ve her türlü fenomeni ortadan kaldıran tamamen doğal içerikleri öğretiyor : bu durumda madde böceklerin saldırısına karşı koyar ve çürümüş kökleri ve sarı yaprakları olan bitkileri eski haline getirir.

Sararmış ve çürümüş bitkiler, onları kurtaracak malzemeler nelerdir?

Bitkilerin sarı yaprakları ve çürümüş kökleri varsa , onları kurtarmak ve eskisinden daha güzel hale getirmek için kullanılabilecek bazı malzemeler vardır. Çoğu durumda bitkinin mineral tuzlar ve vitaminler açısından zengin elementlerle en iyi şekilde beslenmesi gerekir.

Bitkiler ve günlük gereksinimleri için ideal bir sıvı madde şunlardan oluşur:

  • şeker kamışı – 3 yemek kaşığı
  • ılık su – 1 litre
  • toz tarçın – 3 yemek kaşığı
  • Karabiber tozu – 1 yemek kaşığı
Şeker kamışı ve tarçın

Bitkiyi beslemek, nemlendirmek ve canlılığını geri kazandırmak için 3 temel bileşen . Karabiber, böcekleri yok ederek ve yenilerinin gelmesini önleyerek doğal bir kovucu görevi görür. Deneyimli çocuk yetiştiricileri, bu malzemeleri her zaman aşağıda açıklanan prosedürle kullanmanızı önerir.

Madde bitkiler için nasıl uygulanır: fidanlıklardan tavsiyeler

Müstahzarın ana malzemeleri toz karabiber, toz tarçın ve esmer şekerdir.

karabiber

Prosedür aşağıdaki gibidir :

  1. Bir litre ılık su alın ve şeker kamışı ekleyin, eriyene kadar karıştırın;
  2. Şimdi tarçın tozunu dökün ve eriyene kadar iyice karıştırın.
  3. Aynı şey karabiber tozunun karışıp erimesi için de geçerli.

Toprağı besleyen , nemlendiren ve parazit saldırılarına karşı koyan tüm elementler . Sıvı karışım elde edildikten sonra sorunun cinsine ve bitkinin büyüklüğüne uygun miktarlarda bir bardağa boşaltılır.

Bitkiler için gübre

Bu doğal gübre , tüm bileşenlerinin güçlü olduğu ve bitkinin birkaç gün içinde iyileşmesine yardımcı olduğu düşünüldüğünde, ayda bir defadan fazla kullanılmamalıdır . Bitki için hangi miktarların uygun olduğunu veya belirli bir tedaviye ihtiyacı olup olmadığını anlamak için her zaman uzmanlardan tavsiye isteyin.

Yukarıdaki içerik karışımı , belirtilen miktarlarda ve ayda bir uygulamayı asla geçmemesi gereken kullanım yöntemlerinde, her bitki türü için idealdir .