Sinek, sivrisinek ve hamamböceklerini 10 dakikadan kısa sürede uçurmanın bir yöntemi olduğunu biliyor muydunuz? Hangi ürün olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrenelim.

birçok sinek

Özel ve doğal içeriği sayesinde sivrisinekleri, sinekleri ve hamamböceklerini uzak tutabilir, kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Bu bileşenin etkisi  hızlıdır  ve on dakikadan daha kısa bir sürede ortadan kaybolacak, evinizi ve diğer herhangi bir alanı onların varlığından kurtaracaktır. İşte karanfilin nasıl kullanılacağı.

Karanfil, sinek ve sivrisineklere karşı mükemmel bir kovucudur

Karanfil, Eugenia caryophyllus bitkisinin tomurcuklarının çiçek açmadan önce kurutulmasıyla elde edilir. Koyulaşıp sertleştiklerinde  başlı çivi şeklini alırlar  . Çin’de MÖ 200 gibi erken bir tarihte bilinen bu maddeler, tedavi edici özellikleri nedeniyle kullanılıyordu.

Sinekler

Bilinen özellikleri arasında antiseptik, analjezik ve serinletici özellikler bulunmaktadır. Bu bitkinin aynı zamanda zihinsel düzeyde de faydalı etkileri olduğu görülüyor çünkü  kokusu olumlu tepkileri  ve konsantrasyonu kolaylaştırıyor ve aynı zamanda ortamları arındırmak için de kullanılıyor.

Ancak karanfilin aynı zamanda güçlü bir itici etkisi de vardır; Aslında kalıcı kokusu böcekler, sinekler ve hamamböcekleri için rahatsız edici görünmektedir. Bunları uzak tutmaya yönelik karışımlar hazırlamak için bunları doğru şekilde kullanmak, etkileri gerçekten olağanüstü olduğundan son zamanlarda çok yaygın bir uygulama haline geldi.

Sineklere karşı karanfil nasıl hazırlanır

Böcekleri, sinekleri ve hamamböceklerini uzak tutmak için karanfil ile karışım hazırlamak basittir ancak başka malzemelere de ihtiyacımız vardır. Bunların arasında ayrıca böceklerin ve hamamböceklerinin saldırılarını engellemede güçlü olan  ve onları evden ve diğer yerlerden uzak tutmak için yaygın olarak kullanılan okaliptüs esansiyel yağını da buluyoruz  . Karışımı şu şekilde hazırlayabilirsiniz:

  • Küçük bir plastik kaba bir avuç karanfil koyun;
  • Biraz 70 derecelik etil alkol ekleyin;
  • Kabın içine birkaç damla okaliptüs yağı dökün.

Kabı karıştırın  ve  yarısından fazlasını kaba tuzla doldurun . Tuzu ekledikten sonra tuzu kaplayacak kadar daha fazla etil alkol ekleyin. Üzerine birkaç karanfil daha, birkaç damla daha okaliptüs yağı ve biraz etil alkol koyun.

Daha fazla tuz serpmeye başlayın; bu noktada kap sinekleri, sivrisinekleri ve hamamböceklerini uzaklaştırmak için kullanıma hazır olacaktır.

Karanfiller

Hazırlanan kap nasıl kullanılır?

Karanfil karışımının bulunduğu kabı  mutfakta, barbekü alanında, yatak odasında, sinek ve sivrisineklerin olduğu her yerde kullanabilirsiniz  . Ürün etkili ve gerçekten işe yarıyor, hemen hazırlayabilirsiniz, hatta birkaç gün sürer.

Kabı koyacağınız yerde  artık sinek ve sivrisinek olmayacak  ve odaları onların rahatsız edici varlığından kurtarmış olacaksınız. Mutfağınızı ve barbekü tezgahlarınızı temizlemek ve böcekleri uzak tutmak için de etkili bir çözüm kullanabilirsiniz.

Küçük bir kaseye biraz etil alkol ve 5 veya 6 damla okaliptüs esansiyel yağını koyup    karıştırıp yüzeye dökün, bir bezle ovalayın, yüzeyi diğer ürünlere göre daha iyi dezenfekte etmiş olursunuz.

Gördüğünüz gibi  bu doğal bileşenlerin kombinasyonu güçlüdür  , sivrisinek, sinek ve hamamböceklerine karşı güvenilir sonuçlar sağlar ve piyasadaki diğer kimyasal madde içeren ürünler gibi sağlığınıza zarar vermez. Bu nedenle bileşiği çocukların ve evcil hayvanların yanında bile kullanabilirsiniz   çünkü zararsızdır ve istediğiniz yere bırakabilirsiniz.

Yiyecek kokusundan etkilenen sinek ve böceklerin çoğalma eğiliminde olduğu barbekü alanında kullanın ve artık gelmeyeceklerini göreceksiniz. Hiç kimsenin aniden saldırmasına gerek kalmadan muhteşem barbeküler yapabilir, misafirlerinizi istediğiniz kadar sakin tutabilirsiniz.

ev