İşte plastik şişeleri nasıl yeniden kullanabileceğiniz. Bu şekilde artık onları atmazsınız, ancak her zaman onları nasıl yeniden kullanabileceğinizi düşünürsünüz. Bir dene.

Kapak ve çivi

Her gün birçok plastik şişe tüketiliyor ve sonunda çöpe gidiyor . Geri dönüştürülebilmeleri için plastik kaplara atmanızı ve plastik tüketimini önlemek için su şişeleri ile değiştirmenizi hatırlatırız. Veya yeniden kullanılabilirler.

Aslında bir plastik şişeyi   atmadan önce yeniden kullanmanın birkaç yolu vardır . Bazı şeyleri satın almaktan kaçınabilirsiniz çünkü onları kullanabileceksiniz. Örneğin bazı ev işlerinde altlık olarak kullanılıp daha sonra üzeri farklı malzemelerle kaplanabilir.

plastik şişeler

Ama sadece çok fazla alternatif kullanımları olduğu için değil. Bugün size sonsuza kadar çok faydalı olacak birini göreceğiz . Aslında, her zaman kullanılabilir olması için yalnızca bir kez yapmanız gerekir. Aşağıda neden bahsettiğimizi ve bu nesneyi sadece iki plastik şişe kullanarak nasıl yapacağımızı göreceğiz.

İşte plastik şişeleri nasıl kullandığınız

Söylediğimiz gibi, plastik şişelere nasıl ikinci bir hayat vereceğimizi göreceğiz. Bu durumda sadece iki tane kullanacağız ve küçük olanları seçmek daha iyi. Elbette matkabı evde bir resim veya raf asmak için kullandığınızda her yere toz yayarsınız . Size bir çözüm sunmak için buradayız.

Aslında plastik şişeler evinizde küçük delikler açarken tozları dağıtmamanıza yardımcı olacaktır . Böylece her yeri temizlemek zorunda kalmazsınız. Çözümler kullanılır, ancak bu el altındayken çok basit olacaktır ve her zaman kullanılabilir olması için alet kutusuna koymak yeterli olacaktır.

yeniden kullanılan plastik şişeler

Bir delik açarken toz toplayıcı olarak genellikle katlanmış bir post-it notu veya örneğin bir elektrikli süpürge kullanılır. Bunu deldiğiniz yerin altına yerleştirmek tüm tozu emecektir. Veya duvarda tutmak için bir parça kağıt ve bant kullanabilirsiniz.

Ancak bugün dediğimiz gibi plastik şişelerle bunu nasıl yapacağımızı göreceğiz. İkiye ihtiyacınız olacak. Şişeleri ve kapaklarını alın. Matkabı alın ve bir koni ucuyla sadece kenar kalana kadar kapakları delmeye başlayın . Diğer kapak için de bu adımı tekrarlayın.

plastik şişeler ile toz toplayıcı

Şimdi sıcak tutkalı alın ve iki şişeyi kapak tarafından yapıştırın . Bir kesici ile keseceğiniz kısmı bir kalemtıraş yardımıyla çiziniz . İki şişeden birinin kenarının yarısı, yaklaşık 10 santimetre olmalıdır. Artık hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Yine de, her yerde toz yapmamak için onu nasıl kullanmanız gerektiği aşağıda açıklanmıştır.

Toz toplayıcıyı iki şişeyle yaptıktan sonra delmeye devam edin. Sadece oyulmuş kısmı, yani açık olanı duvarın yanına yerleştirin ve kapalı kısım ilk delikten delinmelidir. Toz şişede bitecek ve bundan sonra çöp kutusuna boşaltabilirsiniz. Siz de deneyin!

ev