Daha fazla para harcamamanın tek bir sırrı var: sağlık ve temizlik uzmanları bunu herkese açıklıyor.

portakal kabuğu

Kendin yap ürünü, ev ve sağlık profesyonellerinin ortaya koyduğu sırdır. Artık onları satın almak için para harcamak zorunda kalmayacaksınız ve ayrıca birçok farklı şekilde mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz. İhtiyaç duyulan malzemeler çok fazla değil ve maliyeti sıfıra eşit çünkü hepsi zaten mevcut Ne olduklarını ve para harcamamak için bu mükemmel sırrı nasıl hazırlayacağımızı birlikte öğrenelim.

Para harcamamanın sırrı: malzemeler

Daha az para harcamak ve tamamen temiz bir eve sahip olmak, bugün sektördeki profesyonellerin ortaya koyduğu bir sırdır . Evde kolayca bulunabilen ürünler, bu maddeyi güçlü ve temizleyici yapmak için kullanılacak doğal bir malzeme ile buluşuyor: portakal kabuğu.

Gizli portakal kabuğu

Bu maddeyi oluşturmak için bileşenler şunlardır :

  • Bir ölçü kabı bulaşık deterjanı;
  • Bir kepçe zemin temizleyici;
  • Portakal kabuğu;
  • 1 ölçü yerli alkol.

Bir kase alın ve içine portakal kabuğu rendesi ekleyerek bir ölçü bulaşık deterjanı dökün. Her şeyi blenderin içine koyun ve yumuşak turuncu sıvı bir madde elde edene kadar devam edin. Buna diğer tüm malzemeleri ekleyin ve birbirleriyle tanışana kadar karıştırın.

Madde aşağıdakiler için bir sprey kabına dökülebilir :

  • Döşemeli mobilyaları sterilize edin;
  • Perdeleri sterilize edin;
  • Zeminleri ve yüzeyleri temizleyin.

Sadece çok yüksek düzeyde temizlik değil , aynı zamanda evde lezzetli bir portakal kokusuna sahip olma imkanı.

Neden portakal kabuğu kullanıyorsunuz?

Portakal kabuğu çoğu zaman çöpe atılır ve bu çok ciddi bir hatadır. Temizleme özellikleri, iyileştirici ve antibakteriyel özelliklerle harmanlanmıştır. Bu nedenle kabuğu rendesi hem yemek pişirmek hem de ev temizliği için her zaman kullanılmalıdır .

Bu kısımda limon otu, C vitamini , sitrik asit, pektinler, hesperidin ve phellandrena içeriği yüksektir . Özellikleri arasında kesinlikle antibakteriyel ve detoksifiye olmasının yanı sıra ortamları süsleyen inanılmaz bir doğal koku zenginliği de belirtilmelidir.

portakal kabuğu faydaları

Portakal  kabuğu  aynı zamanda insanların bireysel sağlığı için de kullanılır, aslında C vitamini açısından zengin olmasının yanı sıra kötü nefes kolesterolüne ve bağırsak düzenine karşı müttefiktir.

Kesinlikle mükemmel bir içerik – organik – bundan sonra saklanması gerekecek. Kışın parfümü evin her yerine yaymak için gücünden yararlanılırsa, uzmanlar diğer malzemelerle karıştırıldığında temizlik ortamlarında nasıl kullanılacağını vurgulamaktadır.

Tavsiye, böcek ilacı ve koruyucu madde içermeyen, yalnızca işlenmemiş organik meyve kabuklarını kullanmaktır .

ev