Bahçe tehlikede mi? Bu sıvı ile onu istila eden tüm tırtılları, karıncaları ve böcekleri yok edebilirsiniz.

Böcek öldürücü sıvı

Bahçe,  bazıları tamamen yararsız ve zararlı olan böceklerle dolu bir kaptır. Karıncalar, larvalar, böcekler ve tırtıllar yemek için bu alanı istila eder ve mahsule tamamen zarar verir. Küçük bir ev ortamında bile bu saldırılara karşı koyabilecek doğal içeriklerle zenginleştirilmiş bir sıvı kullanmak gerekir. Malzemeleri ve bunları en iyi şekilde nasıl kullanabileceğimizi birlikte keşfedelim  .

Bahçe böceklerini yok etmek için sıvı: malzemeler ve kullanım

Bahçedeki her türlü işe yaramaz ve zararlı böcekleri ortadan kaldırmak için, böcek ilacı görevi gören, kısmen doğal, önemli bir bileşene sahip bir sıvı vardır. İçerikler  :

  • 2 yemek kaşığı çekilmiş kahve;
  • 2 yemek kaşığı beyaz şarap sirkesi;
  • Şelale.

Kahve telvesini kapalı bir şişede suyla karıştırın   ve en az bir hafta bekletin. Parazitleri veya böcekleri ortadan kaldırmak için faydalı maddeler açısından zengin belirli bir sıvı elde etmek için filtrelemeden hemen sonra. Beyaz şarap sirkesini ekleyin   ve kap içerisinde bulunan maddeyi sprey şişesiyle çalkalayın.

Kahve telvesi içeren bahçe sıvısı.

Bu güçlü sıvının bitki ve sebzelerin yaprakları üzerinde buharlaştırılması gerekir. Karıştırılan iki bileşen, bahçeye ciddi zarar verebilecek her türlü böceği kovmak için mükemmel olan doğal bir böcek ilacı oluşturdu   .

Madde  bir hafta sürer,  ancak gerektiği sıklıkta yapılması tercih edilir. Bitkileri ve mahsulleri haşere saldırısından korumak için işlemi ayda bir tekrarlayın.

Bitkiler için kahve telvesi: özellikleri nelerdir?

Bir bahçede küçük de olsa hareket eden, bilinmeyen bir dünya vardır. Bazı böcekler doğal süreç için gerekliyken (örneğin arılar), diğerleri mahsulü mahvetmek için saldırır. Larvalardan, beyaz sineklerden, karıncalardan veya tırtıllardan ve hatta tahtakurularından bahsediyoruz   .

Bahçedeki böcekler.

Kahve telvesinin kullanımı  bitkileri gübrelemek için önemlidir. Onları çöpe atmamalıyız, aksine onlara ikinci bir hayat vermeliyiz. Kolayca bahçe besin maddelerine veya bahçe pestisitlerine dönüştürülürler.

Gübre ve gübre olmak üzere ikili bir işlevi vardır. Potasyum, fosfor, nitrojen, bakır, kalsiyum  ve diğer önemli mineraller dahil olmak üzere birçok besin maddesi vardır  .

Açıkçası, bu fonlar tesisin ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı şekilde kullanılabilir. Toz kahve telvesi, bitkinin tüm besin maddelerini alması için ihtiyaçlara göre bir veya iki fincanla dozajlanır. Dahası,   böcekler hızla kaçarken toprağın asitliği değişmeden kalacaktır.

Bu besin maddesi yukarıda açıklandığı gibi sıvı halde kullanılabileceği gibi toz halinde de doğrudan toprağa katılarak kullanılabilmektedir. Daha fazla ayrıntı için   veya şüpheleriniz olması durumunda her zaman güvendiğiniz çocuk bakıcınıza danışın: profesyonel, bu önemli ve yardımcı maddenin nasıl kullanılacağı konusunda size talimatlar verecektir.

ev