Bu sıvı bitkinizin kısa sürede çiçek açmasını sağlayacaktır. Sıra dışı bir gösteriye katılmak için sadece 30 sent yeterli. Ancak bu şekilde birçok rengarenk çiçek ortaya çıkacaktır. İşte uzman çiçek yetiştiricilerinin sırrı ortaya çıktı.

Bitkiniz çiçek açmaya mı çalışıyor? İşte birçok güzel ve rengarenk çiçeğin ortaya çıkmasını sağlayacak çözüm . Bu sıvıya ihtiyacın var . Sadece 30 sent ile çiçek açmama sorununu çözersiniz . İşte bilmeniz gereken sır.

Bitkiler neden çiçek açmaz? İşte uzmanların yanıtı

Çiçekçilik sektörüne yeni yaklaşan bir çaylaksanız , bitkilerinizle ilgilenmek için kesinlikle birçok kitap okumuş veya internette tavsiye aramışsınızdır . Ne gibi sonuçlar aldınız?

Bitki solmuş ve çiçeksiz

Buraya kadar okuduysanız yardıma ihtiyacınız olabilir demektir. Bitkiniz çiçek açmaya mı çalışıyor? Muhtemelen ona doğru davranmıyorsun. Işık, su ve güneşin bitki gelişimi için ne kadar gerekli olduğunu biliyor musunuz ?

Ancak, her şeyin rastgele yapılması gerektiğini düşünmeyin. Sulama ve güneş ışığına maruz kalma konusunda da uyulması gereken kurallar vardır . Örneğin uzmanların ilk tavsiyesi, satın aldığınız veya evinize getirdiğiniz bitki veya bitkilerin özelliklerini incelemektir .

Kökenlerini, büyümeleri için en uygun toprağın özelliklerini ve solmalarını önlemek için gerekli su miktarını öğrenin . Ayrıca bitkilerinizi nereye yerleştirdiğinize de dikkat edin.

Örneğin, bazıları nemli bir yeri tercih ederken , diğerleri sıcak veya doğrudan güneş ışığından uzak yerleri tercih eder . Kısacası, tüm bitkiler doğru bakım ve dikkat gösterildiklerinde hayatta kalabilirler.

Ancak sorununuz çiçeklenme ile ilgiliyse , bitkinizi kurtaracak bu tarifi mutlaka yapmanız gerekecek : Bu sıvı ile rengarenk ve güzel kokulu çiçeklerin açtığını görebileceksiniz. Tek ihtiyacın olan 30 sent.

Bu sıvı bitkinizin hızla çiçek açmasını sağlayacaktır.

Bitkiniz çiçek açmıyorsa , ona daha fazla özen ve dikkat göstermeniz gerekecektir. Bu sorunu çözmek için sadece 30 sente ihtiyacınız olduğunu biliyor muydunuz ? En inatçı bitki bile bu sıvı ile inanılmaz bir şekilde gelişecek . Kendi ellerinizle gerçekten işinize yarayacak bir ürün yapmaya hazır olun.

Bu tarifi yapmak için neye ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? Evinizde mutlaka bulunduracağınız ya da sofralarda hiç şüphesiz defalarca yemiş olacağınız bir üründen: Kabak çekirdeğinden bahsediyoruz .

Oldukça önemli bir miktar, hatta beş yüz gram alın ve ezip yıkadıktan sonra kaynatın . 10 dakika kaynamalarına izin verin . Solüsyonun soğumasını bekleyin ve tencerenin içindekileri delikli kapakla kapatacağınız plastik bir şişeye dökün.

Suda bekletilen kabak çekirdeği tüm sağlıklı özelliklerini ortaya çıkarmış olacaktır. Fosfor, potasyum, magnezyum ve aynı zamanda vitaminler açısından zengin olan bu tohumlar, bitkinizin gelişmesini sağlayacaktır.

Kabak çekirdeği ile doğal gübre

Bu ürünün doğal gübre olarak kullanılabileceğini biliyor muydunuz ? Çok kısa süre içerisinde en inatçı bitkinin bile rengarenk ve mis kokulu çiçeklerle dolmaya başladığını göreceksiniz . Uzman tavsiyesi bu gübreyi ayda iki veya üç kez kullanmanızdır.

Kabak çekirdeğini eczanelerde, e-ticarette ve hatta süpermarketlerde bulabilirsiniz . Cucurbitaceae familyasına ait balkabağı yetiştirmek için de ekmeye karar verebilir ve böylece sadece doğal bir gübre görevi gören tohumların faydalı özelliklerinden değil , aynı zamanda iyi olmayan bu ürünün özelliklerinden de yararlanabilirsiniz. sadece vücut için ama hatta cilt için.

Bir paket kabak çekirdeği satın almak yaklaşık 30 sente mal oluyor , yani olağanüstü sonuçlar için çok küçük bir fiyattan bahsediyoruz. Bu numarayı kendiniz deneyin, çiçeklenme sürecinin bitkilerinizi de bunaltacağını göreceksiniz.