Yemyeşil, sağlıklı ve çiçekli bitkilere sahip olmak için bu sıvıdan sadece bir bardak yeterli olacaktır. Hayal bile edemezsin ama bunun yerine gerçekten işe yarıyor. İşte ihtiyacın olan şey.

Bitkilerin sağlıklı, bereketli ve çiçek açabilmeleri için özen ve ilgiye ihtiyaçları vardır. Aslında, onlara bakarsak, her zaman mükemmel olacaklar. Doğru güneş ışığını, doğru sıcaklığı aldıklarından ve düzgün bir şekilde sulandıklarından emin olmak isteyeceksiniz, ancak gübreyi asla unutmayın.

Birçoğu genellikle onu kullanmaz, ancak bunun yerine yanlıştır. Gübre önemlidir, çünkü bitkilerin sadece güçlenmesine değil, aynı zamanda onlara saldıran ve onları hasta eden veya öldüren parazitlere karşı kendilerini korumalarına da yardımcı olur. Bu nedenle çok önemlidir ve o zaman doğru olanı seçmelisiniz.

gübre

Piyasada çok var ama mutlaka kimyasal bir tane almak zorunda olmadığınızı bilmelisiniz. Aslında evinizde mutlaka bulunan ve bitkiniz için kullanabileceğiniz birçok doğal gübre var. Bugün bu üründen bir bardak koyarak bitkilerin nasıl daha çok çiçeğe sahip olacağını ve daha sağlıklı olacağını göreceğiz.

Bundan bir bardak bitkiye koyun ve farkı görün

Dediğimiz gibi o zaman gübre önemlidir. Yine de hiç para harcamanıza gerek yok çünkü tamamen doğal ürünlerle yapılmış birçok ürün var . Örneğin kahve pozu, süt veya yumurta kabuğu kullanabilirsiniz. Bunlar sadece birkaç örnek ama çok fazla fikir var.

Bugün her zamankinden farklı bir teklif sunuyoruz. Birçok kişinin evinde bulunan bir malzemeyi kullanacağız. Ancak sizde yoksa, süpermarkette birkaç avroya kolayca bulabilirsiniz. Yeşil çaydan bahsediyoruz, bitkileri sağlıklı ve bereketli yapmak için kullanacağımız doğal gübre bu.

yeşil çayYeşil çay, bahçemizdeki bitkiler veya evde sahip olduğumuz bitkiler için mükemmeldir. Aslında tüm bitkilerde, orkidelerde, sardunyalarda ve hatta sulu meyvelerde kullanılabilir. Kısacası, gerçekten hepsi. Kullanmayı hayal ettiğiniz gibi gerçekten basit ve sanki içecekmiş gibi normal bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Aslında, bir bardak sıcak su alın ve içine yeşil çay yapraklarını dökün . Demlenmeye bırakın, süzün ve ardından bu infüzyonla bitkilerde sadece sulayarak kullanın . Birden fazla bitkide kullanacaksanız, bunu büyük bir sürahide yapmak en iyisidir.

bir fincan yeşil çay

Ucuz bir gübre ama bitkinizde farkı göreceksiniz. Aslında bu, bitki büyümesi için gerekli olan nitrojen ve diğer besinler açısından zengindir. Ayrıca toprağın pH’ını düşürmeye gider. Bu onu daha asidik yapar ve bazı bitkiler için sağlıklı büyümeleri için harikadır.

İsterseniz demlemeden kalan çay yapraklarını da kullanabilirsiniz. Fazla tükettiğiniz için artıklarınız varsa iyice kurumasını bekleyin ve ardından vazonun toprağına yaklaşık 4 çay kaşığı serpebilirsiniz . Sonra su. Sonuçlar hemen hemen aynı olacaktır. Sadece denemek zorundasın.