Sağlıklı orkidelere sahip olmak için bu ev yapımı sıvıdan sadece bir fincan yeterlidir: mükemmel ve tüm uzman fidancılar bunu tavsiye ediyor.

Sonsuza kadar güzel bir orkide nasıl yapılır ? Yetiştirilmesi çok zor bir bitki olmasına rağmen, onu beş yıl veya daha fazla canlı tutmanızı sağlayan bazı küçük hileler var. Bu kadar narin bir bitki için fark yaratabilecek elementler açısından zengin, tamamen doğal bir maddedir. Tecrübeli fidancılar bu karışımı bitkileri için her gün kullanırlar ve yeşil başparmağı olmayanlara da tavsiye ederler.

Sağlıklı orkideler için doğal içerikler

Orkideler sadece güzel değil aynı zamanda yaşatılması da çok zordur. Aslında, mükemmel bir yeşil başparmağa sahip olanlar tarafından bile bakımı en zor olanlardan biri olarak kabul edilirler. Nem açısından zengin mükemmel bir konuma ek olarak, bu bitkilerin sürekli hidrasyona ve sulamaya ihtiyacı vardır.

sağlıklı orkide

Fidan yetiştiricileri, bu bitkiyi özel olarak yaratılmış bir maddeyle sık sık ıslatarak harika çiçeklenme ve uzun ömür elde edilebileceğini fark etmişlerdir .

Basit ve doğal malzemeler şunlardır:

  • Bir elma;
  • Aloe Vera’nın bir yaprağı.

Aloe Vera yaprağı ile aynı şeyi yaptıktan hemen sonra elmayı bir tencerede yıkayın ve parçalara ayırın. İki doğal bileşen daha sonra oda sıcaklığında suya batırılmalıdır. Birkaç dakika yumuşamaya bırakılır , ardından madde hazır hale gelir.

Elma ve aloe vera maddesi nasıl kullanılır?

Fidanlıklar, bu türden iki bileşenin birlikte bitkiye en uygun beslenmenin yanı sıra hassas sulamayı nasıl sağlayabildiğini keşfettiler . Elma, derinden besleyen mineral tuzları ile özellikleri ve vitaminleri bakımından zengindir.

aloe ile elma

Orkide bitkisine her türlü fayda ve özelliği aktarabilecek kırmızı ve sulu bir çeşit seçilir .

Aloe Vera, eski popülasyonlar tarafından doğal özellikleriyle zaten tanınmaktadır. Doğal bir antibakteriyeldir , her türlü bakteriyi yok eder ve her türlü bitkiyi beslemenin yanı sıra nemlendirir. Hem bahçe hem de insanlar için ideal olan bu bitki, bitkilerin sağlıklı ve güzel olmasına yardımcı olur.

Bu madde nasıl kullanılır? Her iki bileşen de çeşitli özelliklerini serbest bıraktıktan sonra sıvıyı süzmek en iyisidir. Hemen ardından bitkinin toprağını haftada bir de olsa sulayın (kontrendikasyon yoktur).

Alternatif olarak, elma, elma şarabı veya elma sirkesi ile değiştirilebilir. Bu iki madde aynı özellikleri içerir ve bitkiyi derinlemesine korumak ve beslemek için çalışır. Her durumda, Aloe Vera’nın eklenmesi esastır .

Orkide oldukça hassas bir bitkidir , bu nedenle her zaman sadece doğal içerikler kullanın. Sadece bu da değil, güvendiğiniz bakıcınıza onu güzel ve sağlıklı hale getirmek için en iyi nasıl ilerleyeceğinizi sorun.