Bu Süper Basit Yöntemle Para Ağacını Çiçeklendirin

Yeşil parmak sevenler hoş geldiniz. Evinizde büyüyen ve çiçek açan bitkiler her zaman dünyadaki en kolay şey değildir. Sevgi, sabır ve sebat gerektirir ve aşağıda göreceğimiz bitki de bir istisna değildir.

Bu sayfada yeşim ağacının veya yaygın olarak para ağacı olarak adlandırılan ağacın nasıl çiçek açacağını öğreneceğiz .

Crassulaceae familyasına ait olan Crassula (bitkinin botanik adı), Feng Shui’nin eski doğu sanatına göre ekonomik refahı çekebilir .

Bu yaprak dökmeyen bitkinin iç mekanlarda bakımı çok kolaydır ve bu nedenle birçok kişinin dairelerinde yetiştirilmektedir. Ancak, çiçek açtığında daireyi inanılmaz güzel çiçeklerle süsleyebileceğini herkes bilmiyor.

para ağacı sürekli çiçek açıyor para ağacı

Bu bitkinin özellikleri nelerdir?

Bu ev bitkisinin yaprakları çok hızlı büyür .

Aslında, en iyi şekilde büyümesi için aşırı sulamamak gerekir . Çok fazla nem bitkiye zarar verebilir ve bu nedenle bize tam tersi bir etki verebilir.

Para ağacının yapraklarının çiçeklenmesi ve büyümesi nasıl teşvik edilmelidir?

Çiçeklenmeyi teşvik etmek için, bitkiyi güneş ışığının tadını çıkarabileceği bir yere yerleştirmemiz yeterlidir . Vazonun evin kuzeyine yerleştirilmesi ve sıcaklığın 5 ile 15 derece arasında olması tercih edilir .

Bitkiyi gübrelemek için doğrudan ellerimizle yapılacak bir bileşik kullanabiliriz. Sadece 2 gram fosfatı 3 litre suda eritin . Çözeltimizi iyice karıştırdıktan sonra bitkiyi sulamak için kullanmamız yeterli.

Bunun yerine çiçeklenmeyi uyarmak için süksinik asit püskürtmemiz gerekir .

Süksinik asit püskürtmek için 100 miligramlık 2 tableti bir litre ılık suda eritmeliyiz . Ondan sonra bitkinin her yerine ve tabii ki yapraklara püskürtmemiz yeterli.

Geriye sadece bu küçük ipuçlarını uygulamaya koymak kalıyor.

Bitkinin sağlıklı, güçlü ve güzel çiçeklerle dolu büyüdüğünü göreceksiniz.

ev