Bu yazıda size, orkidenizin solmasına asla izin vermemeniz için gerçekten inanılmaz bir çözüm gösteriyoruz. İşte orkidenizi canlandırmak için püskürtmeniz gerekenler.

Orkide öncesi ve sonrası

Orkideler çok yaygın bitkilerdir ve birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Aslında onların bakımı için bahçıvanlık sektöründe kim bilir hangi deneyime sahip olmak gerekli değildir. Aslında sadece bu bitkilerin özelliklerini bilmek ve doğru hamleleri yapmak, onların kurumasına ve ölmesine izin vermemek için yeterli olacaktır.

Aslında tüm bitkiler aynı işlemlere ve aynı bakıma ihtiyaç duymaz. Örneğin orkide loş ışıkta yaşamayı tercih eder ve her durumda güneş ışınlarıyla kesinlikle doğrudan temas halinde değildir . Aslında, çok yoğun ısı kaynaklarından uzakta yaşamayı sever ve her halükarda, sıcaklıktaki güçlü değişiklikleri takdir etmez.

Buna rağmen orkidenin parlaklığı asla eksik olmamalıdır . Birçok insanın dairesinde bir veya daha fazla benzer bitki vardır. Aslında orkide mükemmel bir ev bitkisidir ve güneş doğrudan eve girmediği sürece pencerelerin yanında mükemmel bir şekilde büyüyecektir.

Daha ılıman aylarda, orkideyi balkona veya bahçeye yerleştirmek de iyi olabilir , her zaman güneşin doğrudan yapraklara ve köklere çarpmadığını kontrol etmeye dikkat edin.

Orkideniz canlılığını ve sağlığını kaybedebilir. Ancak bu yazıda, bitkinize canlılık kazandırmak için gerçekten inanılmaz bir doğal yöntem gösteriyoruz . Artık solma riskini almayacaksınız. İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Orkide her zaman güçlü ve sağlıklı: İşte onu soldurmaktan korumanın tekniği

Güneş ışınlarının orkidenize verebileceği zararlardan sık sık bahsetmiştik. Aslında yoğun ısı, bitkinin köklerinin onarılamaz şekilde kurumasına neden olabilir. Ancak bu bitkinin kurumasına asla izin vermemek ve her zaman bereketli bir çiçek açması için birçok yöntem var . Aslında orkide çok güzel çiçeklere sahiptir. Bu nedenle, gelişmiş ve sağlıklı olması çok önemlidir.

Orkide

Güneşe ek olarak, bitki ayrıca su durgunluğundan da muzdariptir . Bununla birlikte, köklerin suya batırılmasından kaçınarak, sık sık nemli hale getirmek çok önemli olacaktır. Orkide gücünü kaybedebilir. Bu nedenle, bitkiye gücünü geri kazandırmak için, yalnızca ihtiyaç duyulduğunda sulanması tavsiye edilir. Sulama sıklığı, her zamanki gibi, yılın en sıcak aylarında daha fazla olacaktır.

Ayrıca, orkide hiçbir zaman doğru gübreden yoksun kalmamalıdır . Aslında, potasyum, azot, fosfor ve diğer elementler açısından zengin, drenajlı bir toprağa ihtiyacı olacaktır. Bu yazıda, su ve diğer malzemelerle özel bir solüsyon kullanarak orkidenize nasıl güç kazandıracağınızı göstereceğiz . İşte bununla ilgili tüm detaylar.

Aloe vera yaprakları aracılığıyla hassas bir gübre yapılması tavsiye edilir , ancak sadece değil. Bu karışımı oluşturma prosedürünü ve orkidenizin yapraklarına ne zaman püskürteceğinizi inceleyelim.

Bu karışımı püskürtün ve bitki tekrar mükemmel bir şekilde çiçek açacak ve sağlıklı olacaktır.

Yapmanız gereken ilk şey kendinize bir aloe vera yaprağı almak ve onu bıçakla kesmek olacaktır. İçinden çıkan aloe vera jeli orkidenizin kökleri için çok değerli olacaktır çünkü onlar en iyi şekilde uyarılacaktır Ayrıca aloe vera nemin tutulmasını sağlar ve orkidenin solmuş yapraklarının yenilenmesini garanti eder . O zaman ne yapmalı?

aloe vera jeli

Ayrıca çok fazla kalsiyum içerdiklerinden 2 yumurta kabuğu alın. Bu noktada tek yapmanız gereken yumurta kabuklarını ve aloe verayı  yaklaşık 300 mililitre su ile bir kapta karıştırmak . Her şeyi süzdükten sonra karışıma 3 litre daha ekleyin.

Ortaya çıkan karışımı bir sprey şişesine koyun . Bununla birlikte, biraz daha bileşik, önce başka bir işlem uygulamanız gerekecek. Biraz pamuk alın ve aloe vera ve yumurta kabuğu karışımına batırın . Ardından pamuğu orkidenin solmuş her yaprağına geçirin.

Bu hareketi 2 günde bir yapın ve mineral tuzlar ve vitaminler açısından çok zengin olan aloe vera jelinin orkidenize canlılık kazandırdığını fark edeceksiniz . Ayrıca, aloe vera jeli solmuş yaprakları etkili bir şekilde nemlendirerek her zaman yeşile döner ve böceklerin ve parazitlerin saldırısından doğal olarak korunur.

Püskürtme kabının içindeki karışım ile daha sonra bitkinizi düzenli olarak sulayabilirsiniz . Nitekim önceki yöntemde olduğu gibi su, aloe vera jeli ve yumurta kabukları ile sulamanız orkidenize tekrar güç verecektir . Kökler mineral tuzlar ve vitaminlerle emprenye edilecek ve kısa sürede tekrar sağlıklı olacaktır.