Bu yazıda orkidenizin asla solmaması için gerçekten inanılmaz bir çözüm keşfetmenize yardımcı olacağız. Orkidenizi canlandırmak için püskürtmeniz gereken şey budur.

Orkide öncesi ve sonrası

Orkideler  çok yaygın bitkilerdir  ve birçok kişi tarafından takdir edilmektedir. Aslında bakımını yapmak için bahçecilik sektöründe kim bilir ne kadar deneyime sahip olmak şart değildir. Aslında bu bitkilerin özelliklerini bilmek ve uygun hareketleri uygulamaya koymak, onların asla solmaması veya ölmemesi için yeterli olacaktır.

Aslında her bitki aynı tedavi ve bakıma ihtiyaç duymaz. Örneğin orkide,  düşük ışık koşullarında  ve hiçbir durumda  güneş ışınlarıyla doğrudan temas halinde yaşamayı tercih etmez  . Aslında aşırı yoğun ısı kaynaklarından uzakta yaşamayı sever ve her halükarda ani sıcaklık değişikliklerinden hoşlanmaz.

Buna rağmen  orkidenin parlaklığı hiçbir zaman eksik olmamalıdır  . Birçok insanın evinde bir veya daha fazla benzer bitki vardır. Orkide aslında  mükemmel bir ev bitkisidir  ve güneş doğrudan eve gelmediği sürece pencerelerin yakınında mükemmel koşullarda büyüyecektir.

Daha ılıman aylarda orkideyi balkona veya bahçeye yerleştirmek de iyi olabilir   ; her zaman güneşin doğrudan yaprakları ve kökleri üzerine gelmediğinden emin olun.

Orkidenizin canlılığını ve sağlığını kaybetmesi mümkündür. Ancak bu yazıda size bitkinize canlılık kazandıracak gerçekten inanılmaz bir doğal yöntem gösteriyoruz   . Artık solma riskiyle karşı karşıya kalmayacaksınız. Burada bu konuda bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Her zaman güçlü ve sağlıklı orkide: İşte solmasını önlemenin tekniği

Güneş ışığının orkidenize verebileceği zararlardan sık sık bahsetmiştik. Aslında yoğun ısı, bitkinin köklerinin onarılamayacak kadar kurumasına neden olabilir. Ancak bu bitkinin asla kurumasına izin vermemek ve her zaman gür çiçeklenmeye sahip olmasını sağlamak için birçok yöntem vardır   . Orkidenin aslında çok güzel çiçekleri vardır. Bu nedenle çiçek açması ve sağlıklı olması önemlidir.

Orkide

Bitki, güneşin yanı sıra  su durgunluğundan da muzdariptir  . Sık sık nemlendirmek önemlidir, ancak köklerin suya batmasını önleyin. Orkidenin canlılığını kaybetmesi mümkündür. Bu nedenle bitkiye güç kazandırmak için yalnızca gerektiğinde sulanması tavsiye edilecektir. Sulama sıklığı normal olarak yılın sıcak aylarında daha fazla olacaktır.

Bu nedenle orkide hiçbir zaman  yeterli gübreye sahip olmamalıdır  . Aslında potasyum, azot, fosfor ve diğer elementler açısından zengin bir toprağın boşaltılması gerekecektir. Bu yazıda, su ve diğer bileşenlerden oluşan özel bir solüsyon kullanarak orkidenize nasıl güç kazandıracağınızı göstereceğiz   . İşte bununla ilgili tüm ayrıntılara sahipsiniz.

Aloe vera yapraklarını kullanarak özel bir gübre oluşturmak uygun olacaktır   , ancak sadece bu değil. Bu karışımı oluşturma sürecini ve orkide yapraklarınıza ne zaman püskürtmeniz gerektiğini tartışalım.

Bu karışımı püskürtün: bitki yeniden mükemmel şekilde çiçek açmış ve sağlıklı olacaktır.

Yapacağımız ilk şey bir aloe vera yaprağını alıp bıçakla kesmek olacaktır. İçinden çıkan aloe  vera jeli  orkidenizin kökleri için mükemmel bir şekilde uyarılacağı için çok değerli olacaktır. Ayrıca aloe vera nemin tutulmasını sağlar ve  orkidenin solmuş yapraklarının onarılmasını garanti eder  . O zaman ne yapmalı?

aloe vera jeli

Ayrıca   çok fazla kalsiyum içerdiklerinden 2 yumurta kabuğu alın. Bu noktada yumurta kabuklarını ve aloe  vera’yı  yaklaşık 300 mililitre suyla bir kapta karıştırmanız yeterli   . Her şeyi süzdükten sonra karışıma 3 litre daha ekleyin.

Elde edilen karışımı bir  sprey kabına koyun  . Ancak ilk önce başka bir işlem yapmak için biraz daha karışıma ihtiyacınız olacak. Biraz pamuk alın ve aloe vera ve yumurta kabuğu karışımına batırın  . Daha sonra pamuğu orkidenin solmuş her yaprağının üzerinden geçirin.

Bu hareketi 2 günde bir yaptığınızda, mineral tuzlar ve vitaminler açısından oldukça zengin olan aloe vera jelinin orkidenize canlılık kazandırdığını fark edeceksiniz   . Buna ek olarak, aloe vera jeli, bir kez daha her zaman yeşil olacak ve böceklerin ve parazitlerin saldırılarına karşı doğal olarak korunacak olan solmuş yaprakları etkili bir şekilde nemlendirir.

İlaçlama kabının içindeki karışım sayesinde  bitkinizi düzenli olarak sulayabileceksiniz  . Aslında bir önceki yöntemde olduğu gibi  su, aloe vera jeli ve yumurta kabuğuyla sulamak orkidenize yeniden güç verecektir  . Kökler mineral tuzlar ve vitaminlerle doyurulacak ve kısa sürede sağlığına kavuşacak.

ev