Zemin tipine ve mevcut kirin derecesine bağlı olarak her biri kullanılabilen birden fazla zemin temizleme yöntemi vardır.

Zemin temizliği için kova ve yöntem

Zeminler, evimizin veya iş yerimizin önemli bir parçasıdır ve onları temiz ve sterilize edilmiş tutmak, güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamanın anahtarıdır.

En yaygın temizleme yöntemi: su ve deterjan

Zeminleri temizlemenin en yaygın yöntemi su ve deterjan kullanmaktır. Bu yöntem mermer, fayans, seramik ve linolyum gibi çoğu zemin tipi için uygundur.

Sabun ve su ile temizlik çok basittir ve bir kovayı ılık suyla doldurmak ve az miktarda zemin temizleyici eklemekten oluşur . Daha sonra, paspaslar veya süngerler temizleme solüsyonuna batırılır ve zemin üzerinde silinerek kir çıkarılır.

Doğal temizlik ürünleri ve yöntemi

Alternatif olarak, ahşap zeminler gibi daha hassas zeminler için , ahşabı temizlemek için özel bir deterjan kullanılabilir. Bu tip temizleyici, zemini bozmadan veya zarar vermeden temizlemeye yardımcı olur. Ahşaba zarar vermemek için çok fazla su kullanmaktan kaçınarak, deterjanı zemine geçirmek için yumuşak bir bez kullanılması tavsiye edilir .

Temiz ve hijyenik bir eve nasıl sahip olunur?

Evde zemini temizlemek, evi temiz ve sterilize etmek için günlük bir gerekliliktir . Zararlı kimyasallar kullanmak yerine, aynı derecede etkili olabilecek birçok doğal temizlik seçeneği vardır.

En basit temizleme yöntemlerinden biri ılık su ve beyaz sirke kullanmaktır, bu da kir ve lekelerin toksik kalıntı bırakmadan çıkarılmasına yardımcı olur. Ayrıca selüloz süngerler veya mikrofiber bezler gibi doğal malzemelerin kullanılması bakteri ve diğer zararlı maddelerin yayılmasını önlemeye yardımcı olur.

Ek olarak, kabartma tozu gibi doğal ürünler kullanmak, zorlu lekelerin çıkarılmasına ve zemindeki kokunun doğal olarak giderilmesine yardımcı olabilir.

Bikarbonat

kendin yap temizleyici

Düzgün bir şekilde temizlendiklerinden emin olarak zeminleri temizlemenin bir yöntemi, aşağıdakileri kullanarak evde yaptığımız bir deterjan kullanmaktır:

  • 2 bardak kabartma tozu.
  • bir kaşık bulaşık deterjanı,
  • bir kaşık diş macunu,
  • limon suyu.
Diş macunu

Bu deterjanı sadece zeminler için değil, bir temizlik yöntemi olarak kullanmak için, az önce açıklanan malzemeleri bir araya getirmeniz ve ardından bir kavanozda saklamak için toplar yapmanız gerekecektir .

Limon suyu

Her seferinde bir tane kullanacağız, örneğin   altı kararmış kirli bir tuvaleti temizlemek   istiyoruz . Bu durumda bir kepçe döküp bir gece etki etmesi için bırakmanız yeterli olacaktır. Sabah, sadece tuvalet fırçasını silin.

Zemini temizleme yöntemimizde kullanmak için , yerleri bir bez veya paspasla yıkamak için su dolu kovaya bir kepçe dökün ve sadece zeminin değil, aynı zamanda bezin nasıl daha parlak ve parlak olacağını hemen göreceğiz. ve paspas daha temiz olacaktır.

ev