Birkaç yıldır, belirli bir deterjan veya deterjan seçerek size daha temiz, daha parlak ve daha dayanıklı çamaşırlar vaat ediyoruz. Daha ekonomik bir hamle, bir başka daha ekolojik, nihai sonuç her zaman aynıdır: Çamaşırlar yeterince temiz değildir. Bu zorlu ve etkili ekolojik bileşen sayesinde değişmek üzere olan kötü bir alışkanlık.

Lekelerden ve kötü kokulardan arınmış giysilere sahip olmak için basit ve etkili bir malzeme müttefikiniz olacaktır. Çamaşırların parlaklığını geri kazandırmaya hazır, doğal ve ekonomik bir çözümdür.

Çamaşırlarınızı temizlemek için bir bileşen olan sodyum perkarbonat kullanın

Her türlü lekeli kirli çamaşır yığını ile uğraşmak, çoğu kimyasallardan oluşan her türlü sıvı deterjan kullanmanıza neden olabilir ve bazen sonuçlar o kadar iyi olmaz. Yıkama programında bir hata mı var? Yanlış deterjan dozu? Bazen ikisi de değildir. Sonuç olarak, sizi geciktirmenin yanı sıra, çamaşırlarınızın tutuşunu ve kalitesini kaybetmesine neden olarak zarar verme riski taşıyan bir makineyi yeniden yapmak zorunda kalırsınız.

Neyse ki hem ekolojik hem de ekonomik olan doğal bir alternatif var: sodyum perkarbonat. Ağartma maddesi ve  temizlik ürünü olarak kullanıldığında her türlü kiri uzaklaştırır.

Sodyum perkarbonat, sodyum karbonat ve hidrojen peroksitten oluşan beyaz bir tozdur. Süpermarketlerdeki deterjan fiyatlarına göre ucuz olmasının yanı sıra hem beyaz hem de renkli çamaşırların dezenfekte edilmesini sağlayan oksitleyici, antibakteriyel ve koku giderici özellikleri sayesinde kabuklu ve kalıcı lekelerle mücadeleye yardımcı olur.

Diğer bir avantaj: sodyum perkarbonat, insanlar ve çevre için toksik değildir. Bu nedenle, zararlı ve toksik bir madde olmasının yanı sıra, uzun vadede çamaşırların renginin solmasına ve kumaşın zarar görmesine katkıda bulunan ağartıcının yerini alabilir.

Çamaşırlarınızın ve giysilerinizin parlaklığını geri kazandırmak için  makinenizin  tamburuna ekolojik  ve biyolojik olarak parçalanabilen bir deterjanın yanı sıra bir yemek kaşığı sodyum perkarbonat ekleyin ve işiniz bitti!

sodyum perkarbonat

Sodyum perkarbonat enerji tasarrufu yapmanıza nasıl yardımcı olabilir?

Sodyum perkarbonat kullanmak çevre dostu olmanın yanı sıra enerji tasarrufu yapmanıza ve  yüksek elektrik faturalarından  kaçınmanıza da yardımcı olabilir .

Bu nedenle, kullanılan enerjinin çoğu suyu ısıtmak için kullanıldığından, sıcak yıkama modunun daha fazla elektrik tüketmesi tesadüf değildir. Öte yandan, sodyum perkarbonat gibi ekolojik bir ürünün kısa çevrim ve 40°’de yıkama modu ile birleştirilmesini tercih ederek  , çamaşır makinenizin enerji tüketimini  kıyaslandığında yaklaşık %50 oranında azaltmak mümkün olur . 60°C’de yıkama. Bu bileşen yüksek sıcaklıkta daha etkili olsa bile, düşük sıcaklıkta bozunma özelliğine sahiptir.

Çamaşır makinesinin programlanması

Ayrıca sadece çamaşır makineniz doluyken bir yıkama programı çalıştırarak su ve elektrik tüketiminden tasarruf edebilirsiniz. Gerçekten de makine her çevrimde aynı miktarda enerji tüketir, bu nedenle makineyi tamamen doluyken yalnızca bir kez çalıştırmak daha avantajlıdır. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra, çamaşır makinenizin bekleme modunda kalmasını ve fazladan enerji tüketmesini önlemek için gücü kapatabilirsiniz.

Elektrik tüketiminizi daha da sınırlamak için çamaşırlarınızı açık havada kurutmaktan çekinmeyin. Bu tekniği seçerek, fazla enerji tüketen kurutma fonksiyonunu kullanmaktan kaçınacaksınız.

Sodyum perkarbonatın akıllı kullanımı ve kısa soğuk yıkama döngüleri, en inatçı lekelere karşı savaşırken çamaşırlarınızın kalitesini korur. Cüzdanınızı rahatlatırken elektrik tüketiminizi büyük ölçüde azaltan kazanan bir formül.

ev