Çamaşır makinesi piyasaya çıktığından beri bize çok zaman kazandırdı. Giysilerimizi elde yıkayarak boşa harcamanıza gerek yok!

Bugün var olan birçok tekniği ve farklı programları sayesinde, artık en hassas kıyafetler bile olsa, giysiler için endişelenmemize gerek yok.

Bu makine tam olarak günlük olarak ve hatta günde birkaç kez kullanıldığı için, sürekli temizliğinin gerekli olduğunu aklımızda tutmalıyız.

Bu arada, çamaşır makinemizin yeniden yeni gibi çalışması için bazen tek gereken basit bir bardak!

Günlük müttefikinizi her zaman temiz ve çalışır durumda tutmak için tüm ipuçlarını hızla keşfedin.

beyaz sirke çamaşır makinesi

Beyaz sirkenin büyüsü

Beyaz sirke,   çamaşır makinenize temizlik ve parlaklık kazandırmak için kesinlikle en iyi seçeneklerden biridir.

Bu bileşen, tambur içinde ve çamaşır makinesinin borularında biriken kireç taşını çözen mükemmel yağ giderme özelliklerine sahiptir.

Ayrıca, doğrudan tambura suyla seyreltilmiş bir bardak ürün koymanız ve yüksek sıcaklıkta bir vakumlu yıkama başlatmanız yeterlidir.

Vakumla yıkamanın, çamaşır makinesindeki kireci temizlemek ve kalıntıları gidermek için ideal olduğunu unutmayın.

sitrik asit

Sitrik asit, güçlü bir silah

Kireç söz konusu olduğunda sitrik asit her zaman ön plandadır! Çamaşır makinenizdeki kireç ve kabuklu lekelerden kurtulmak istiyorsanız bu malzemeyi kullanabilir ve mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bunun için 150 gram sitrik asidi (bir bardaktan biraz daha az) 1 litre suda eritmeniz ve ardından sıvıyı çamaşır makinesinin sepetine dökmeniz ve yıkama seçeneğini açmanız gerekecektir.

Sıcaklık için sitrik asit paketindeki talimatlara bakabilirsiniz. Ancak, düzgün çalışması için sıcaklığı yeterince yüksek ayarlamayı unutmayın.

bikarbonat

kabartma tozu gücü

Doğal ilaçlarımızın tartışmasız baş kahramanını görmezden gelmek imkansız! Kabartma tozu, ev işleriyle doğal bir şekilde başa çıkmanın her zaman iyi bir yoludur.

Küçük bir doz evde karşılaştığınız tüm küçük sorunları buharlaştırmaya yetecektir!

Çamaşır makinesi ile ilgili olarak,  doğrudan makinenin tamburuna bir bardak kabartma tozu koyarak kullanabilirsiniz .

Çamaşır makinesini daima yüksek sıcaklıkta çalıştırın ve kire elveda deyin!

Limonun bin bir erdemi

Şimdi her yerde ve hatta çamaşır makinesinde bile kullanılabilecek olağanüstü özelliklere sahip narenciye limonuna geçelim.

Kullanmak için bir bardağı limon suyuyla doldurun. Çamaşır makinesinin borularını tıkayabileceği veya tamburu çizebileceği için tüm tohumları ve kalıntıları çıkararak süzmeyi unutmayın.

Vakumlu yıkamayı yüksek sıcaklıklara ayarlayın ve ardından baş döndürücü bir kokuya sahip temiz bir çamaşır makineniz olacak!

çamaşır makinesi tuzu

Tuzun gücünü hafife almayın…

Son olarak, çamaşır makinenizin yeniden yeni gibi kokmasını sağlamak için  bir bardak tuz da işe yarayabilir !

Orta boy bir makineniz varsa 2 su bardağı tuz atın ve yüksek devirde yıkayın.

Uzun bir yıkama süresi ayarlamanızı ve çok düşük sıcaklıklar koymamanızı öneririz, aksi takdirde tuz tanecikleri düzgün bir şekilde çözülmez ve bileşen arındırma işlevini düzgün bir şekilde yerine getiremez.

Bu çözüm sayesinde çamaşır makineniz daha parlak olacak ve aynı zamanda hoş olmayan kokuları da ortadan kaldıracaksınız!

Uyarı

Üniteye zarar vermemek için çamaşır makinesinin fabrika kılavuzundaki tüm yıkama talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

ev