Bu yöntemi bilmiyorsanız şimdi yapın | Bol Orkide Çiçeği Nasıl Elde Edilir!

Özellikle yaz aylarında, fidelerinizi veya orkide çiçeklerinizi , azami dikkat ve sebatla bile, optimal olmayan koşullarda bulmak , birkaç kez başınıza geldi mi ? Bunun normal olduğunu bilin.

Bunun nedeni, yaşayan organizmalar olarak temel süreçleri tetiklemek için doğru besinlere ihtiyaç duymalarıdır. Bir bitkinin gür, bereketli yaprakları, kökleri ve çiçekleri ile hızla büyümesini sağlayan süreçler.

Bu yöntemi bilmiyorsanız şimdi yapın | Bol Orkide Çiçeği Nasıl Elde Edilir!

Sağlıklı orkide: faydalı bilgiler

Toprak her zaman yukarıdaki işlemlere yardımcı olabilecek biyokimyasal özelliklere sahip değildir Elbette bu durumda bize yardımcı olacak gübreler var.

Ancak kaliteli ve orkidelerimiz için geçerli bir gübreyi her yerde bulmak zordur . Ayrıca, ağır çanta taşımanın zorluğu bir yana, periyodik olarak karşı karşıya kalınması gereken bir masrafı da içerirler.

Önemli güce sahip küçük bir numara , normalde çöp kutusuna gidecek olan yiyecek artıklarını yeniden kullanmanızı sağlayacaktır.

Tek ihtiyacınız olan çok olgun muzlar, biraz su ve bir ocak. Muz, bitkiler için bile gerçek bir her derde deva sayılabilecek kadar yüksek oranda kalsiyum, potasyum, fosfor ve magnezyum içerir .

Olgun muzları alın ve iri dilimler halinde kesin. 100 gram muzu tartın ve bir litre su ile birlikte bir tencereye koyun.

Suyu kaynatın ve 40 dakika kısık ateşte devam edin. Bu noktada tencereyi ve içindekileri tamamen soğumaya bırakın.

Bu sırada orkidelerin gübremizin besinlerini en iyi şekilde emmesi için biraz su ile sulamaya devam edin. Bu numara ile kökleri güçlendirecek, çiçeklenme harika olacak ve yapraklar daha canlı, dayanıklı ve daha yoğun renklere sahip olacak.

Diğer numaralar

Bitkilerinizin sağlığının en iyi şekilde korunması için çok önemli bir diğer detay da bitkileri suladığınız zamandır . Özellikle yaz aylarında ideal anlar, havanın daha serin olduğu sabahın erken saatleri veya öğleden sonra geç saatlerdir.

Orkidenin tekrar ayağa kalkmasına yardımcı olmak için hemen kullanmak üzere tenceredeki sıvıdan az bir miktar alın . Kalan sıvı soyulmuş muz dilimleri ile harmanlanır, gerçek ekolojik ve doğal gübre hazır olur.

Taze hazırlanmış gübre ihtiyaç duyuldukça 4/1 (su/gübre) oranında seyreltilerek kullanılır. Seyreltilmemiş kısım buzdolabında kapalı bir kavanozda saklanabilir. Gördüğünüz gibi orkideleri ekolojik bir şekilde gübrelemek kolay, pratik ve hızlı bir çözüm.

ev