Bu yöntemle çamaşır makinenizi sadece birkaç dakika içinde temizleyeceksiniz ve çamaşırlarınız temiz kokacak! Herkes yanılıyor!

Çamaşır yıkamak en sıkıcı ve yorucu ev işlerinden biridir, çünkü genellikle çamaşır yıkamak çok dikkat gerektirir. Ayrıca sık sık yeni yıkanmış, hala kirli ve kokulu giysiler bulur. Bunun nedeni, çamaşır makinenizin filtre kapağının işlevini bilmeyebilirsiniz. Her şey bununla ilgili.

Giysiler neden çamaşır makinenizde iyi yıkanmıyor?

Çamaşır makinesi evde en çok kullanılan cihazlar arasındadır, çamaşır ve çamaşır yıkama performansı olmadan kesinlikle yapamayız. Bununla birlikte, çoğu zaman, mükemmel bir yıkama sonucu elde edemezsiniz. Bazı durumlarda, aslında, çamaşırlar çamaşır makinesinden sanki hiç yıkanmamış gibi kirli ve kokulu çıkar. Düşündüğünüzün aksine, bu yıkama programıyla ilgili bir hataya veya cihazın arızalanmasına bağlı değildir, ancak çamaşır makinenizin gizli kapağını bilmemenize bağlıdır.

Bu çok önemli bileşenin varlığını göz ardı ederek, çamaşırların çeşitli yıkamaları sırasında sorunlara neden olma riskiniz vardır. Bildiğiniz gibi, çamaşır makinesinin periyodik ve sürekli bakım kontrollerine ihtiyacı vardır, bu olmadan artık tam olarak çalışmadığı için hasar görme riski vardır. Çamaşırlarınızın kirlenmesini önlemek için ne yapmanız gerektiğini öğrenin, böylece çamaşır makinenizi en iyi işlevine geri döndürebilirsiniz.

Çamaşır makinenizin filtresini nasıl temizlersiniz?

Herhangi bir çamaşır makinesi modelinde, tipine bağlı olarak cihazın farklı alanlarına yerleştirilebilen küçük bir kapı bulunur. Genel olarak, çoğu durumda, kapı ön tarafta, tam olarak altta bulunur.

Bahsettiğimiz kapı, suyun biriktiği çamaşır makinesinin filtresini gizlemek için kullanılır. Filtrenin uygun bakımı ve iyi temizlenmesi, cihazın yıkama performansını artırmaya yardımcı olur. Bu sayede her zaman temiz ve hoş kokulu çamaşırlar elde edersiniz. Yüksek performans seviyesini korumak için filtreyi her 3-4 ayda bir boşaltmalı ve iyice yıkamalısınız. Açıkçası, filtreyi temizlemeniz gereken sıklık, yaptığınız yıkama sayısına bağlı olarak da değişebilir.

Bu bakımı yapmazsanız, zamanla aşırı su birikmesi nedeniyle filtrenin kırılması da muhtemeldir. Bu nedenle, cihazınıza ve dolayısıyla çamaşırlarınıza zarar vermemek için hemen filtreye bir göz atmanızı öneririz.

ev