Kapı koluna ıslak bir havlu koymak herkesin yatmadan önce yapması gereken şeydir.

Sapta havlu

Evi temizlemenin ve her türlü kokudan korumanın temel teknikleri vardır . Doğal yöntemler, kopyalamak ve özelleştirmek için kesinlikle en iyisidir, bu nedenle uzmanlar size az bilinen bazı püf noktaları öğretir. En son teknolojilerin ve ürünlerin olduğu bir dünyada, bazen tek bir küçük jest evdeki her şeyi değiştirebilir. Bu durumda ne gerekiyor? Sadece bir ıslak havlu ve işiniz bitti .

Sapta ıslak havlu yöntemi

Islak bir havlu kullanıp kapı koluna koymanız nasıl mümkün olabilir ? Uzmanlara göre bu, evin odalarını işgal edebilecek tüm kokularla mücadele etmek için eşsiz bir yöntemdir.

Elbette bu işi sadece su değil, diğer doğal maddeler de tüm kokuları gidermek için yapacaktır. Çift eylem, kötü kokuları emmek ve ardından tüm evi parfümlemek için gerçekleşir . Ne eklendi? Her ortamın vazgeçilmezi klasik beyaz şarap sirkesi.

sapta ıslak havlu

İşin püf noktası basit, aslında iki bardak su ile ½ bardak beyaz şarap sirkesini karıştıracağınız bir kap hazırlamak yeterli olacaktır. Ayrıca evin her yerine harika bir koku yaymak için bir veya iki damla nane veya çay ağacı esansiyel yağı ekleyebilirsiniz .

Üç adede kadar havluyu batırın ve 15 dakika suda bırakın. Hemen ardından kapı kollarına tam oturması için sıkıştırılmalı ve katlanmalıdır. Odaya her girdiğinizde havlu hoş bir koku salar.

Sirke ve esanslı solüsyon, kulptaki havlularla birlikte, döşeme ve perdelere püskürtülerek kullanılabilir. Teknikler çoktur ve ayakkabılara kadar uzanır.

Evdeki kokular, nasıl kurtulurum? Tavsiye ve alternatifler

Haftada en az bir kez uygulanması oldukça önemli olan havlu tekniğinin yanı sıra evdeki kötü kokuları gidermek için kişiye özel yapılabilecek başka tüyolar da var . Kötü kokuların olduğu bir ortama karşı tamamen doğal ve eğlenceli ilaçlar kullanmak daha iyidir.

evde kötü koku

Bir örnek? Bir limonu ikiye bölün ve evi güzel kokutmak ve tüm böcekleri uzak tutmak için bazı yerlere koyun. Vanilyayı bir ampule sürterek de mükemmeldir, ısı sayesinde koku yayılır.

Gün boyunca tüm evi havalandırmak, iyi hava sirkülasyonu sağlamak ve kötü kokuları ortadan kaldırmak da önemlidir. Kokuyu yok etmek için en uygun malzemeler beyaz şarap sirkesi, limon ve kabartma tozudur. Enfes bir koku için evin her köşesine ve dolap içlerine dağıtılabilen esansiyel yağların gücünü hafife almayın .

Havluyla ilgili birçok teknik var ve çok azı bunu biliyor : Neden hemen kullanmayasınız?

ev