Bulaşık deterjanı: Bu şekilde kullanırsanız çok para biriktirirsiniz!

Bulaşık deterjanı gün içerisinde çok sık kullanılan bir üründür. Tam da bu nedenle doğru dozlarda kullanılması gerekir. Aslında konsantre bir deterjandır, bu nedenle bulaşıkları ve bulaşıkları doğru şekilde yağdan arındırmak ve yıkamak için sadece birkaç damla yeterlidir. İşte nasıl kullanılacağına dair bazı yararlı ipuçları.

Bulaşık deterjanı: Bu şekilde kullanırsanız çok para biriktirirsiniz!

Bulaşık deterjanı: Bu şekilde kullanırsanız çok para biriktirirsiniz!

Ne kadar bulaşık deterjanına ihtiyacınız var?

Bulaşık deterjanı konsantre bir ürün olduğu için doğru dozlanmalıdır. Bulaşıklarınızdaki deterjan miktarını azaltarak, bulaşıkları durulamak için gereken su tüketimini de azaltırsınız. Bu sayede çok fazla su israfını önler ve tüm bulaşıkların en iyi şekilde temizlenmesini sağlarsınız. Genel olarak, 5 litre su için yaklaşık 5 ml deterjan olmak üzere normal bir dozaj kullanmanızı öneririz.

Açıkçası, hızlı bir yıkama yapmanız gerekiyorsa bu miktar iyidir, ancak bulaşıklarda çıkarılması zor olan kireç ve lekeler varsa, daha fazla sabun eklemeniz gerekir. Bu durumda, tüm inatçı lekeleri iyice yumuşatmak için bulaşıkları su ve deterjanla ıslatmanızı öneririz. Bundan sonra, durulamaya devam ederek temiz ve parlak bulaşıklar elde edebilirsiniz.

Bulaşık Sabunun Alternatif Kullanım Alanları

Bulaşık deterjanının pek çok farklı şekilde kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Örneğin, arabanızı yağdan arındırmak, evinizin zeminlerini yıkamak veya kirli mutfak eşyalarını temizlemek için harika bir üründür. Bahçedeyabani ot yetiştiricisi olarak bulaşık deterjanı da kullanabilirsiniz. Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak bu ürün aynı zamanda bir böcek ilacı olarak veya paslanmaz çelik cihazlarınızı mükemmel bir şekilde parlatmak için mükemmeldir.

Arabanızdaki yağ ve gres lekelerinden kurtulmak için birkaç damla bulaşık deterjanını biraz kabartma tozu ile karıştırın. Sonuç inanılmaz olacak! Bulaşık deterjanı ayrıca yağlı saçlara karşı mükemmel bir çözümdür, gıcırtılı kapılar ve menteşeler için ve diğer birçok amaç için yağlayıcı olarak kullanılabilir. Bu durumda, doğrudan yağlanması gereken kısma birkaç damla ekleyin.

Son olarak, kanepenizi, TV ekranınızı ve diğer birçok yüzeyi temizlemek için bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Ancak ahşap mobilyalarda kullanmanızı önermiyoruz. Bu durumda ürün uzun vadede mobilyalarınıza zarar verebilir. Deterjanı emen ahşap, silinmez lekeler oluşturabilir.

ev